سید ابراهیم حسینی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: مجموعه پگاه خود را ملزم کرده با توجه به اینکه یک بخش دولتی است و مسئولیت اجتماعی دارد، خود را در کنار مردم بداند.
وی افزود: در شرایط سخت اقتصادی علیرغم افزایش۶۰ درصدی قیمت شیر، کمبود شیر باعث نشد به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکنیم.
مدیر عامل صنایع شیر ایران تصریح کرد: مجموعه پگاه تکلیف اجتماعی خود را بر اساس دستورالعمل سازمان حمایت از مصرف کننده انجام داده است.
وی با بیان اینکه حاضر هستیم در مقام مقایسه اعلام کنیم قیمت محصولات پگاه از محصولات دیگر کارخانجات تولیدی کمتر است، تاکید کرد: سعی کردیم در شرایط سخت نیز نیاز مردم به محصولات لبنی، دچار خلل شود.
حسینی با اعلام اینکه ۷۰ درصد قیمت تمام شده محصولات پگاه وابسته به شیر است، گفت: در حالی که پاکت‌های شیر را به قیمت ۱۲۰۰ تومان خریداری می کنیم، شیر پاکتی را به قیمت ۲۳۰۰ عرضه می‌کنیم.
وی با تاکید بر اینکه پگاه هیچ علاقه‌ای به افزایش قیمت شیر ندارد، گفت: خودمان را جزء مردم می دانیم.
مدیر عامل صنایع شیر ایران ادامه داد: در حال حاضر نهاده با قیمت دولتی عرضه می شود اما کنترلی بر روی قیمت شیر وجود ندارد، از این رو باید توافق چندجانبه انجام شود.
وی با بیان اینکه از ابتدای سال‌جاری تاکنون شیر ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است، افزود: این در حالی بوده که مواد اولیه ۱۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است.
حسینی خاطرنشان کرد: روزانه ۸۵ تن شیر پاکتی پگاه در شهرهای اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و قم توزیع می شود، رسالت ما تامین نیاز داخل است، اما در برخی نقاط نیز بخشی از محصولاتمان را صادر خواهیم کرد.
افتتاح خط افزایش ظرفیت تولید محصولات استریل پگاه
طی مراسمی با حضور مدیرعامل صنایع شیر ایران، خط افزایش ظرفیت تولید محصولات استریل برای تامین درخواستهای داخلی و صادراتی افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار ارمغان شهر، در حاشیه این مراسم، مدیرعامل شرکت شیر پگاه اصفهان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در راستای بیانات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از کالای ایرانی و در زمان تحریم‌ها ، شرکت شیر پگاه اصفهان با استفاده از تامین کنندگان داخلی و به جهت رشد و کمک به شرکت‌های تولیدی داخلی و اشتغالزایی سرمایه انسانی نسبت به افزایش ظرفیت تولید محصولات استریلیزه و پنیر خامه‌ای داخلی و صادراتی با امکانات داخلی اقدام کرده که افتخارآفرینی برای شهر اصفهان را در بر دارد.
عبدالله قدوسی تصریح کرد: برای ایجاد تغییرات در دستگاه‌ها و تانک‌ها به جای استفاده از کارشناسان خارجی، از کارشناسان فنی و تولید خود شرکت پگاه اصفهان استفاده شده است.
وی با اشاره به دسته بندی گروه محصولات تولید شده توسط پگاه اصفهان، افزود: محصولات پاستوریزه شامل انواع شیرهای شیشه ای، انواع شیرهای نایلونی و انواع شیرهای پت است.
مدیرعامل شرکت شیر پگاه اصفهان محصولات استریلیزه این شرکت را شامل انواع خامه های استریل، انواع شیرهای استریل اعلام کرد و گفت: محصولات esl و محصولات تخمیری شامل انواع پنیر، انواع ماست، انوع دوغ و انواع کشک است.
وی ادامه داد: محصولات پودری شرکت پگاه شامل انواع شیرخشک پرچرب و کم‌چرب، انواع پودرهای پروتئین و انواع ساشه‌های پودری فوری شده است.
قدوسی، محصولات پنیرخامه‌ای را شامل انواع پنیرهای خامه‌ای خواند و گفت: هر‌ کدام از دسته محصولات شامل‌ اوزان و بسته بندیهای مختلف همچنین طعم های مختلف است.
وی تاکید کرد: قیمت محصولات پگاه را اگر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای با محصولات دامداران، کاله و میهن مقایسه کنید، قیمت پایین‌تر محصولات پگاه نسبت به محصولات سایر کارخانجات را مشاهده خواهید کرد.