با وجود همه اعتراضات کارمندان مایکروسافت، بالاخره نسخه ارتشی هولولنز وارد یگان های نظامی ایالات متحده شد. این موضوعی است که امروز به شکل رسمی نیز تایید شد.

به گزارش امین،  از مدتی پیش زمزمه هایی مبنی بر همکاری ارتش ایالات متحده و مایکروسافت مطرح می شد و بر همین اساس نیز نیروهای زیادی نسبت به این ماجرا معترض بودند. اما به نظر می رسد این موضوع به شکل رسمی تایید شده و به زودی شاهد استفاده از هولولنز در یگان های نظامی خواهیم بود.

هولولنز یک هدست واقعیت افزوده است که با تکنولوژی خیره کننده خود می تواند کاربردهای متعددی در موقعیت های نظامی داشته باشد. در ماه نوامبر مشخص شد که مایکروسافت یک قرارداد ۴۷۹ میلیون دلاری برای عرضه هولولنز به ارتش ایالات متحده امضا کرده است. حرکتی که از سوی برخی از کارمندان مایکروسافت به شدت نسبت به ان معترض شدند و اکنون مشخص شده این اعتراض ها بی دلیل نبوده چرا که قرار داد مذکور به واقعیت تبدیل شده است.

گزارش ها نشان می دهد نسخه ارتشی هولولنز تفاوت هایی با نسخه معمولی دارد و از سیستم ارتقاء یکپارچه بصری ارتش (IVAS) پشتیبانی می کند. اما از لحاظ فیزیکی این نسخه با نسخه های پیشین مشابه است.

به اعتقاد بسیاری از کاربران هولولنز، استفاده از نسخه ارتشی درست مثل این است که در حال انجام یک بازی کامپیوتری مهیج باشید. چرا که این نسخه شامل این موارد است:

 

_شمارشگر سریع تعداد مجروحین، دشمنان و دوستان

_ قطب نما برای نمایش موقعیت دقیق سربازان دشمن و سربازان روی یک نقشه مجازی

_ دوربین حرارتی FLIR

_عینک های حرارتی و دید در شب برای دیدن آتش و دود روشن شده توسط دشمنان

_نمایشگر میزان فشنگ های مصرفی توسط سربازان

بدون شک این موضوع را می توان انقلابی در ارتش ایالت متحده دانست اما باید دید واکنش کارکنان مایکروسافت نسبت به این موضوع چیست.