هفته بیست‌وهفتم لیگ برتر فوتبال با مصاف دو تیم تراکتور و پیکان در تبریز استارت خورد که این بازی در پایان ۹۰ دقیقه تلاش به تساوی بدون گل انجامید و تیم ساکت الهامی در راه کسب سهمیه دوباره لغزید.

در این دیدار که از ساعت ۲۰ در ورزشگاه یادگار امام ره تبریز برگزار شد، سرخ‌پوشان تراکتور به رغم برتری بر میهمان خود نتوانستند از موقعیت‌های خود استفاده کنند و درنهایت نیز ۲ امتیاز حساس را در خانه از دست دادند.

در نیمه اول، بازی دو تیم چنگی به دل نزد و فرصت‌های نصفه‌ونیمه‌ای که روی دروازه‌ها ایجاد شد نیز ثمری نداشت تا سرخ‌پوشان آذریایجان در برابر میهمان آبی‌پوش تهرانی با تساوی به رختکن بروند.

با شروع نیمه دوم این تیم میزبان بود که با شوت از راه دور سعید مهری می‌توانست به گل برسد اما ضربه پای چپ این بازیکن با بدشانسی به تیر افقی دروازه پیکان برخورد کرد و وارد دروازه نشد.

بلافاصله پیکانی‌ها در سمت دیگر میدان صاحب موقعیت خوب گلزنی شدند که اینبار ضربه خدابنده‌لو مهاجم این تیم با اصابت به تیر عمودی دروازه تراکتور راهی به چارچوب نیافت تا دو تیم در زدن به تیر دروازه نیز برابر شوند.

دقایقی بعد، اشتباه خط دفاعی تراکتور نزدیک بود کار دست این تیم بدهد که دفع ناقص سلیمی و برخورد توپ به دو مهاجم پیکان در آستانه ورود به دروازه بود ولی مظاهری با واکنشی تماشایی توپ را دفع کرد.

در ادامه تراکتوری‌ها که نمی‌خواستند در این بازی خانگی امتیاز از دست بدهند چند تغییر در ترکیب تیم خود انجام داده و کار را هجومی‌تر دنبال کردند که با این حال تفکرات الهامی برای رسیدن به گل جواب نداد.

بهترین موقعیت تراکتوری‌ها در دقیقه ۸۲ شکل گرفت و رضا شکاری که با پاس عمقی مسعود شجاعی در مقابل دروازه بدون گلر پیکان صاحب توپ شده بود، در عین ناباوری ضربه خود را به بازیکن حریف کوبید.

فشار حملات سرخ‌پوشان در دقایق پایانی بیشتر و بیشتر شد و حتی این تیم از روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر میثم تیموری به گل رسید اما به دلیل حضور این بازیکن در آفساید، این گل پذیرفته نشد.

بدین‌ترتیب مسابقه دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید و تراکتوری‌ها برای دومین هفته متوالی با این نتیجه متوقف شدند با این تفاوت که این تیم اینبار در خانه و در برابر میهمان قعر جدولی خود امتیازات را تقسیم کردند.

در جدول لیگ برتر فوتبال، تراکتور علیرغم فرصت‌سوزی در خانه ۴۶ امتیازی شد و موقتا به مکان دوم صعود کرد. در سمت مقابل اما پیکان با وجود کسب تک امتیاز ارزشمند از این دیدار با ۲۴ امتیاز در رده پانزدهم ماندنی شد.

گروه داوری: داور: رضا کرمانشاهی/ کمک‌ها: آرمان اسعدی و محمدجواد مداح؛ داور چهارم: محمدباقر پورباقر/ ناظر داوری: حسن کامرانی‌فر.

اخطار: سعید مهری (۳۹) از تراکتور و علیرضا کوشکی (۳۳) و سید مهران موسوی (۳۴) از پیکان

تراکتور: محمدرشید مظاهری، محمدرضا خانزاده، ایمان سلیمی، میثم تیموری، مهدی تیکدری، سعید مهری (۶۱- رضا اسدی)، اکبر ایمانی، میلاد فخرالدینی (۷۳- رضا شکاری)، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی و ساسان انصاری
سرمربی: ساکت الهامی

پیکان: آرام آیراپتیان، سید مهران موسوی، حجت حق‌وردی، محمد ابراهیمی، سید محمد ستاری، محمد خدابنده‌لو (۷۰- ماهان رحمانی)، امیرحسین کریمی، آرش قادری (۸۷- حسین پورامینی)، علیرضا کوشکی، ابراهیم صالحی و شهریار مغانلو
سرمربی: عبدالله ویسی

انتهای پیام/