در آخرین دیدار از روز پنجم رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ تیم‌های قطر و لبنان از گروه E مسابقات و از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (چهارشنبه) در ورزشگاه هزاع بن زاید العین به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۲ بر صفر قطر به پایان رسید. بسام هشام الراوی، مدافع تیم قطر در دقیقه ۶۵ و از روی یک ضربه ایستگاهی و المعز علی عبدالله در دقیقه ۷۹ برای تیم قطر گلزنی کردند.

با برتری قطر در این دیدار و در پایان دیدار دور نخست مسابقات گروه E، عربستان با سه امتیاز و تفاضل گل ۴+ صدرنشین شد و قطری‌ها با تفاضل کمتر در رتبه دوم قرار گرفتند. تیم‌های لبنان و کره‌ شمالی نیز بدون امتیاز در رتبه‌های بعدی ایستادند.

در این دیدار که دومین مسابقه از گروه E بود، لبنان در دقیقه ۳۷ توسط علی همام به گل رسید. مدافع سابق تیم ذوب‌آهن کرنر ارسالی همبازیان خود را با یک بغل پا تبدیل به گل کرد، اما داور چینی به دلیل خطای یکی دیگر از بازیکنان لبنان روی مدافع قطر این گل را مردود اعلام کرد.

در این دیدار رابرت ملکی و حسن معتوک از لبنان از داور چینی مسابقه کارت زرد دریافت کردند.

با برتری قطر مقابل لبنان دور نخست از مرحله گروهی هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا به اتمام رسید و از فردا دور دوم این مرحله از رقابت‌ها آغاز می‌شود.