مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با مشخص شدن مسیر ۱۶ تیم حاضر در پلی‌آف این جام آغاز شد و با قرعه‌کشی مرحله نهایی ادامه یافت.

براین اساس  ۱۶ تیم در چهار سطح  به مصاف هم خواهند رفت. در هر سطح چهار تیم حاضر هستند و دو به دو با هم بازی می‌کنند. برنده‌ها هم در یک بازی تکلیف تیم صعودکننده (یک تیم از هر سطح و مجموعاً چهار تیم)  را مشخص می‌کنند. در سطح اول، برنده بازی ایسلند – رومانی مقابل برنده بازی بلغارستان – مجارستان می‌ایستد و برنده دو بازی در یک دیدار برای معرفی تیم صعودکننده به میدان می‌روند. ایسلند و بلغارستان میزبان دو بازی یادشده هستند.

در سطح دوم، برنده بازی بین بوسنی و هرزگوین و ایرلند شمالی به مصاف برنده جدال اسلواکی و جمهوری ایرلند می‌رود. مانند گروه اول، برنده دو بازی برابر هم قرار می‌گیرند. بوسنی و اسلواکی میزبان این دو بازی نام گرفته‌اند.

دو بازی نیمه نهایی سطح سوم بین اسکاتلند و رژیم صهیونیستی از یک سو و نروژ و صربستان از سوی دیگر انجام می‌گیرد. اسکاتلند و نروژ میزبان این دو دیدار هستند. برنده دو بازی در یک دیدار تکلیف تیم صعودکننده را مشخص خواهد کرد.

در گروه چهارم هم برنده بازی گرجستان – بلاروس رو در روی برنده بازی مقدونیه – کوزوو می‌ایستد. گرجستان و مقدونیه میزبان هستند و برنده دو بازی در یک نبرد فینال‌گونه چهارمین و آخرین تیم راه‌یافته از طریق پلی‌آف را مشخص می‌کند.

قرعه مرحله نهایی

در ادامه قرعه‌کشی مرحله نهایی به این شکل انجام شد:

گروه اول: ترکیه، ایتالیا، ولز، سوئیس

گروه دوم: دانمارک، فنلاند، بلژیک، روسیه

گروه سوم: هلند، اوکراین، اتریش و برنده پلی‌آف سطح چهارم

گروه چهارم: انگلیس، کرواسی، جمهوری چک، برنده پلی‌آف سطح سوم

گروه پنجم: اسپانیا، سوئد، لهستان، برنده پلی‌آف سطح دوم

گروه ششم: آلمان، فرانسه، پرتغال، برنده پلی‌آف سطح اول