مهدوی در اولین نشست مطبوعاتی خود با مدیران و اصحاب رسانه تبریز با قدردانی از زحمات و تلاش های این قشر در آگاهسازی مردم، تبیین دستاوردهای دولت به جامعه و انتقال مشکلات مردم به مدیران افزود: شهرستان تبریز،۵ درصد مساحت استان را شامل می شود و جمعیتی بالغ بر ۴۵ درصد کل استان را در خود جای داده است.

افزایش اعتبارات تملک دارایی تبریز در سال ۹۸/۴۵ درصد اعتبارات استان باید به تبریز اختصاص یابد

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی اعتبارات تملک دارایی شهرستان تبریز در سالجاری نسبت به سال گذشته عنوان کرد: با توجه به سکونت بیش از ۴۵ درصد مردم استان در شهرستان تبریز، باید ۴۵ درصد اعتبارات استانی نیز به شهرستان تبریز و رفع مشکلات موجود در این شهرستان اختصاص یابد.

وی تلاش برای امنیت پایدار و تامین آزادی‌های سیاسی و تعامل و نظارت با دستگاه‌های اجرایی را اصلی ترین وظایف و اولویت های بخشی و فرابخشی خود در فرمانداری تبریز اعلام کرد و ادامه داد: فرماندار؛ فرماندار تمامی مردم است نه فرماندار خاص اصلاح طلبان یا اصولگرایان روش واقعی اعتدال را در تعامل با تمامی احزاب و تشکل‌های سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب خط مشی خود قرار داده‌ایم و در تمامی بخش ها نیز به همین منوال به فعالیت های خود ادامه خواهیم داد.

ساماندهی دستفروشی، وظیفه قانونی شهرداری است

فرماندار شهرستان تبریز، ساماندهی دستفروشان در تبریز را از جمله وظایف شهرداری تبریز دانست و در واکنش به اظهارات یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه” آقای شهردار اعلام کردند که ساماندهی دستفروشان، وظیفه ما نیست” تصریح کرد: باید از عین سخنان آقای شهین باهر و نحوه چینش و استفاده از کلمات، اطلاع داشته باشیم و اگر این سخنان را گفته باشند باید به این پرسش نیز پاسخ بدهند که وظیفه سازمان میادین و ساماندهی مشاغل شهری چیست؟

مهدوی در همین راستا ابراز کرد: من هم فرماندار دستفروشان هستم و هم فرماندار بازاریان. چنانکه سد معبر به دلیل دستفروشی، توهین به حقوق شهروندی است، سد معبر بازاریان و اصناف در جلو مغازه خود نیز،؛ نباید وجود داشته باشد و شهرداری تبریز باید بر اساس وظایف خود نسبت به اختصاص مکان هایی مشخص برای دستفروشان اقدام نماید.

هیچ مدرسه دولتی نمی تواند از اولیا دانش آموزان، شهریه اجباری دریافت کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ممنوعیت اخذ شهریه از دانش آموزان در مدارس دولتی افزود: علاوه بر ابلاغ بخشنامه های مربوط به این حوزه به نواحی آموزشی، تذکرلات لازم را نیز داده ایم که امیدواریم شاهد هیچ گونه دریافت شهریه اجباری در مدارس دولتی نباشیم و از خبرنگاران و شهروندان عزیز انتظار داریم در صورت مشاهده هرگونه دریافت شهریه اجباری از اولیا دانش آموزان، مراتب را به فرمانداری منعکس نمایند.

وی همچنین با اشاره به آتش سوزی اخیر در بازار تبریز و اطفا آن در کمتر از ۵ ساعت ادامه داد: علی رغم جوسازی برخی از رسانه های خارج از استان مبنی بر نابودی بازار تبریز در این حادثه، تنها یک درصد از بازار، دچار حریق شد. عملیات مرمت بخش هایی که دچار حریق شده بود نیز آغاز شده و امیدواریم در مدت زمان وعده داده شده از سوی مسئولان، مجددا به کاربری سابق خود بازگردد. خوشبختانه برای اولین بار انتخابات هیات امنا بازار تبریز نیز توسط پایگاه جهانی بازار را در آینده نزدیک، برگزار خواهد کرد.

آغاز تولید و توزیع بنزین یورو ۴ و یورو ۵ در تبریز همزمان با سفر دکتر روحانی به استان

وی همچنین به بخشی از پروژه های افتتاح شده در سفر اخیر رییس جمهور به تبریز نیز اشاره و اظهار کرد: در سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح شد که از جمله پروژه‌های مهم مربوط به تبریز می‌توان به آغاز تولید و عرضه بنزین یورو چهار و یورو پنج اشاره کرد.

فرماندار شهرستان تبریز در ادامه سخنان خود، بیکاری را مهم ترین مشکل موجود در کشور دانست و ادامه داد: خوشبختانه از بدو مسئولیت خود در فرمانداری تبریز، اقدامات مناسبی در راستای رفع مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی مشکل دار انجام شده است. اجازه داده ایم و نخواهیم داد که یک کارگر از محل کار خود اخراج شود.

تحرکات تمامی کاندیداهای احتمالی مجلس را رصد می کنیم

مهدوی همچنین از رصد تمامی تحرکات انتخاباتی کاندیداهای احتمالی مجلس خبر داد و عنوان کرد: تمامی فعالیت های کاندیداهای محترم در فضای حقیقی و فضای مجازی، رصد و با همکاری پلیس فتا و سایر نهادهای دخیل در این امر، ضبط می شود. با توجه به سکوت قوانین موجود در زمینه تبلیغات انتخاباتی قبل از ثبت نام به عنوان داوطلب، دستورالعملی جدیدی در وزارت کشور در حال تدوین است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر مسائل پیش آمده در ارتباط با سفر برخی از اعضای شورای شهر به جمهوری چک تصریح کرد: هیچ گونه مصوبه ای در این زمینه به فرمانداری ارسال نشده بود و با توجه به غیرکارشناسی بودن این موضوع و تحمیل هزینه ای هنگفت به شهرداری، مانع انجام این سفر شدیم.