به گزارش امین از مازندران نقل از روابط عمومی  منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، حبیب الله طالبی با بیان اینکه طرح گردشگری دریایی نوروز ۹۸ در بندرامیرآباد بدون حادثه دریایی پایان یافت، گفت: در مدت ۲۲ روز اجرای طرح گردشگری دریایی توسط بندرامیرآباد ۶ هزار و ۷۵۶ نفر گردشگر دریایی از سواحل تحت حاکمیت بندرامیرآباد بازدید کردند.

وی افزود: از زمان آغاز این طرح بندرامیرآباد با بکارگیری تمامی ظرفیت های دریایی ، لجستیکی و انسانی خود ، اهتمام وافری در فراگیر شدن فرهنگ گردشگری دریایی به عنوان یکی از جذاب ترین سفرهای نوروزی، داشته است.

معاون دریایی منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، اظهار کرد: کارشناسان فعال در حوزه گردشگری ، کیفیت اجرای طرح گردشگری دریایی با توجه به عدم بروز حادثه و استقبال گردشگران دریایی از سواحل تحت حاکمیت بندرامیرآباد به رغم شدت بارش ها در استان مازندران و جاری شدن سیل در مسیل ها را مناسب ارزیابی کردند.

طالبی با اشاره به اینکه استفاده از قایق های تفریحی در گردشگری دریایی از جذابیت ویژه ای برای مسافران برخوردار است اظهار داشت: هزار و ۱۳۵ نوبت ، توسط قایق های مستقر در پلاژهای ساحلی ، به گردشگران دریایی سرویس داده شده است.

وی نظارت بر حسن اجرای طرح گردشگری دریایی جهت ارتقاء ایمنی  را برای حفظ سلامت جان مسافران ضروری دانست و تعیین مسیر گردشگری و بویه گذاری در مسیر تردد قایق های تفریحی ، اخذ گواهینامه های فنی و ایمنی این قایق ها ،  ۳۵۰ نفر ساعت گشت دریایی و  ۲۰۰ نفر ساعت گشت ساحلی در ایام نوروز را بخشی از اقدام اداره ایمنی و حفاظت دریایی بندرامیرآباد در این راستا عنوان کرد.

معاون دریایی بندرامیرآباد در پایان ، حضور مستمر شناور جستجو و نجات دریایی ناجی -۱ ، راه اندازی کد ۱۵۵۰ خدمات اضطرار دریایی ، اشاعه فرهنگ صحیح گردشگری دریایی با چاپ بروشور ، بنر و اسلایدهای آموزشی و پخش از تلویزیون های شهری ، ارسال پیامک گزارش وضعیت جوی و دریایی به دست اندرکاران و استفاده از قابلیت ها و توانمندی های سازمان های مردم نهاد همیار ناجی جهت کاهش میزان حوادث و سوانح دریایی را از دیگر اقدامات انجام شده در ایام نوروز برشمرد.