ایرج شهین باهر در جلسه شورای مدیران شهرداری تبریز با بیان اینکه امروز موصوعی مهم تر از بحث آسفالت در تبریز وحود ندارد، بر ضرورت نظارت کافی بر پیمانکاران و عوامل اجرایی توزیع آسفالت، تاکید کرد و گفت: متاسفانه در بسیاری موارد به دلیل کم کاری یک ناظر تمام اقدامات شهرداری زیر سوال می‌رود و این نقیصه باید مرتفع شود.

شهردار تبریز افزود: تمام معابری که باید آسفالت اساسی شوند تعیین و منابع مالی مورد نیاز در این خصوص تامین نیز تامین شده است.

ایرج شهین باهر خاطرنشان کرد: همچنین عملیات آسفالت ریزی معابر  درجه ۲ شهر تبریز با تعیین اولویت بندی ها از سوی معاونت فنی و عمرانی برنامه ریزی و مشخص شده و به شورای اسلامی شهر نیز ارسال می شود.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت ایجاد ساز و کارهای لازم برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز تاکید کرد.

شهردار تبریز با اشاره به ضرورت تسریع در آغاز پروژه های مصوب گفت: سال ۹۸ برای شهرداری تبریز سال اجرای پروژه های عمرانی نام گذاری شده است و بر همین اساس باید پروژه های عمرانی سریع آغاز و با کیفیت اجرا شود.

ایرج شهین باهر ادامه داد: احداث ۱۰ زمین ورزشی و ۱۰ پارک محله ای طی سال جاری در مناطق حاشیه نشین به مناطق مربوط ابلاغ شده و اجرای این پروژه‌ها به دلیل کارکرد آنها در زمان وقوع بحران، از اولویت‌های اصلی شهرداری در سال ۹۸ است.

او در بخش پایانی سخنانش گفت: مباحث زیباسازی و نورپردازی نیز در سطح مناطق مورد غفلت واقع شده و این موضوع نیز باید در اولویت برنامه های شهرداری باشد.