صدف خادم که روز شنبه به عنوان اولین زن ایرانی که در رقابت‌های رسمی بوکس شرکت کرده برنده مدال شد، سفر خود را به تهران بعد از انتشار حکم بازداشت در صورت بازگشت، کنسل کرد. این خبر توسط مراجع قضائی و رسمی ایران تایید نشده است.

برخی منابع خارجی گفته‌اند حکم بازداشتی برای مهیار منشی پور قهرمان سابق بوکس و مربی صدف خادم که قرار بود بامداد چهارشنبه ۲۸ فروردین به تهران سفر کند نیز صادر شده است. منشی پور شهروند فرانسه نیز هست.
صدف خادم روز شنبه ۱۳ در رویان فرانسه با آن شوان، بوکسور فرانسوی مبارزه کرد. این یک مبارزه سه راندی آماتور بود که با پیروزی بوکسور ایرانی تمام شد. خانم خادم به این ترتیب تبدیل به اولین بوکسور زن ایرانی شد که در یک مسابقه رسمی بوکس شرکت کرده است.
فدراسیون بوکس ایران روز دوشنبه ۲۶ فروردین اعلام کرد که مسئولیت مسابقه صدف خادم در فرانسه بر عهده او و برگزارکنندگان مسابقه است و این فدراسیون هیچ مسئولیتی در این زمینه ندارد.
این فدراسیون در بیانیه‌ای با عنوان اطلاعیه مهم گفت: با عنایت به اینکه فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران در حوزه بانوان هیچ گونه فعالیتی ندارد، لذا برگزاری مسابقات و تمرینات این رشته ورزشی در هر مکانی مربوط به این فدراسیون نیست و مسئولیت آن با برگزارکنندگان و یا شخص شرکت‌کننده خواهد بود.
وزارت خارجه فرانسه هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است.
به گزارش رویترز، سخنگوی سفیر ایران در پاریس گفته سفارت درخواستی مبنی بر تایید وجود حکم بازداشت و اظهار نظر درباره تصمیم خانم خادم و مربی او مبنی بر عدم بازگشت به ایران دریافت کرده، اما بیش از این توضیحی نداده است.