ایرج شهین‌باهر اظهار داشت: راه‌اندازی سامانه یکپارچه‌سازی اطلاعات و شفاف‌سازی امور جزو برنامه‌های شورای پنجم است که تا پایان این دوره تکمیل و در بخش‌های املاک، چک، ماشین آلات، قراردادها و پرونده‌های حقوقی راه اندازی می‌شود.

او افزود: سامانه‌های شفافیت را در پنج بخش یاد شده تکمیل کرده و تحویل دوره بعدی مدیریت شهری خواهیم داد که امیدواریم شورا و شهردار بعدی آنها را کنار نگذارد.

شهردار تبریز تصریح کرد: بزرگترین اتفاق در شورای پنجم، راه اندازی سامانه‌های شفافیت است که از جمله از طریق دسترسی به سامانه یکپارچه‌سازی ماشین‌آلات امروز به صورت دقیق می‌توانیم تعداد ماشین‌آلات، محل فعالیت و تجهیزات و امکانات موجود و حتی مباحث مربوط به جرایم را رصد کنیم.

او عنوان کرد: امروز در کنار مبارزه با فساد، ارتقای توانمندی در خصوص کسب اطلاعات جامع از امکانات موجود و مدیریت مناسب آن به صورت شفاف در دسترس ماست و امروز می‌توانیم به صورت شفاف نظارت جامعی بر عملکرد مجموعه‌های شهرداری داشته باشیم.

شهردار تبریز عنوان کرد: از تلاش و زحمات سازمان‌ها و بخش‌هایی که در راه‌اندازی سامانه‌های شفافیت همکاری داشتند تشکر می‌کنم.