این دیدار از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه سردار جنگل آغاز شد.پرسپولیس در نیمه اول شروع طوفانی داشت و در همان نیمه توانست کار را یک سره کند و با ۳ گل حریف را از پیش رو بردارد. در نیمه دوم نادر دستنشان دست به انجام چند تغییر در ترکیب خود داد.در شرایطی که بازی متعادل دنبال می‌شد سپیدرود موفق شد در دقیقه ۶۷ توسط مهرداد بایرامی به گل برسد.سپیدرود این فرصت را داشت که بلافاصله بعد از گل اول فاصله را به حداقل برساند و آماده یک بازگشت بزرگ شود ولی محمد غلامی در مصاف پنالتی برابر رادوشوویچ ناکام ماند تا دروازه پرسپولیس بسته باقی بماند.

پرسپولیس با این نتیجه ۴۵ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر نسبت به سپاهان، سال ۹۷ را با صدرنشینی به پایان رساند.پرسپولیس برای دربی محرومی نخواهد داشت.

ترکیب سپیدرود: کوروش ملکی، میثم تهیدست، لوکا نوزادزه، ابراهیم لطفی ، امین جوادی مقدم (دقیقه ۵۲-علی عباسی) ، میثم فردوسی، محمد علیزاده، حسین ابراهیمی (دقیقه ۴۷-محمد بلبلی) ، مهرداد بایرامی ، میلاد قربانزاده و محمد غلامی

ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی (کاپیتان)، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نورالهی، بشار رسن(دقیقه ۶۰-سروش رفیعی) ، مهدی ترابی(دقیقه ۷۳-امید عالیشاه) ، سیامک نعمتی و علی علیپور(دقیقه ۹۲-سعید کریمی)

کارت زرد:

محمد غلامی، محمد نزهتی از سپیدرود

محمد نادری از پرسپولیس

دقایق حساس:

دقیقه ۱۰:(گل اول پرسپولیس) احمد نورالهی با پاس در عمق علی علیپور را در موقعیت تک به تک قرار داد و این بازیکن پس از حرکت در عمق و یک ضربه تمام کننده گل اول پرسپولیس را رقم زد.

دقیقه ۲۳: شلیک سرضرب سیامک نعمتی با واکنش خوب ملکی به کرنر رفت.

دقیقه ۲۴: روی ارسال کرنر ، ضربه سر تماشایی علیپور باز هم عکس العمل مناسب ملکی راهی کرنر شد.

دقیقه ۳۰(گل دوم پرسپولیس): ارسال بازیکنان پرسپولیس در دهانه دروازه به شجاع خلیل زاده رسید و این بازیکن احمد نورالهی را صاحب توپ کرد و این بازیکن با ضربه سر دروازه حریف را برای بار دوم باز کرد.

دقیقه ۴۰(گل سوم پرسپولیس): پرسپولیس روی ضد حمله صاحب موقعیت شد و با همکاری خوب علیپور و ترابی توپ به نعمتی رسید و این بازیکن دروازه حریف را باز کرد.

دقیقه ۴۱:ضربه بی دقت علیپور از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۰: شوت میلاد قربان زاده از پشت محوطه جریمه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۷:(گل اول سپیدرود) با فرار محمد غلامی و ضربه تمام کننده بایرامی در آستانه دروازه، سپیدرود یکی از گلها را جبران کرد.

دقیقه ۶۸: داور در محوطه جریمه خطای شجاع خلیل زاده را بر روی مهاجم سپیدرود اعلام کرد و محمد غلامی در گل کردن ضربه پنالتی ناکام بود و رادوسویچ این پنالتی را مهار کرد.

دقیقه ۷۰:مهدی ترابی با برخورد با مدافع سپیدرود سرنگون شد که داور ابتدا اعلام پنالتی کرد ولی پس از مشورت با داور خط از تصمیم خود منصرف شد.

دقیقه ۷۷:ارسال از راست بازیکنان سپیدرود با ضربه سر بایرامی همراه شد که رادو با واکنش تماشایی مانع گلزنی حریف شد.

دقیقه ۸۸: با همکاری خوب رفیعی و علیپور توپ در موقعیت بسیار مناسب به سیامک نعمتی رسید ولی این بازیکن در مصاف با ملکی ناکام ماند.