عادل فردوسی‌پور از ابتدای سال ۹۶ و به دنبال آن ۹۷ وارد چالش جدی با مدیران شبکه سه شد و بعد از ۲۰ سال پخش برنامه ۹۰ یکی از پربیننده‌ترین و البته باثبات ترین برنامه سیما متوقف شد.

اینکه چرا و چگونه این برنامه تعطیل شد به تفضیل نسبت به آن پرداخته شده و طبعا به جز علی فروغی رییس شبکه سه شاید کسی موافق تعطیلی این برنامه نباشد؛ اصولا پروژه توقیف امری نیست که در دنیای امروز جایی داشته باشد.

صدا و سیما اما در اقدامی عجیب و غریب حتی گزارش‌های فوتبال را هم مدت‌ها است که به فردوسی‌پور نمی‌دهد و حتی طبق اصولی که خودشان ترسیم کرده بودند هم درحال حاضر به عادل گزارشی نمی‌رسد حتی مسابقات لیگ برتر داخلی که چند هفته پایانی می توانست به صورت رندوم به فردوسی‌پور برسد.

البته نیمه پر لیوان هم می‌توان متصور شد که عادل فعلا قصد گزارشگری ندارد و درخواست مرخصی کرده است که در این صورت می‌توان به سکوت عادل معترض بود. فردوسی پور که همیشه نماد شفافیت در حوزه فوتبال و مسایل اجتماعی بوده مدت ها است که حتی یک کلمه درخصوص اتفاقات اخیر صحبت نکرده است. اینکه مصاحبه کردن با رسانه‌ها و جراید باید با اجازه و درواقع اطلاع صدا و سیما باشد ( یکی از ملزومات این ارگان است برای کسانی که تحت قرارداد هستند)؛ طبعا انتظار مصاحبه نیست اما در فضای مجازی یا به هر طرق دیگر می‌توانست نسبت به این حواشی شفاف سازی کند.

هرچند صدا و سیما دراین باره خودش را مسوول نمی‌داند که توضیحی را به مخاطبان خود ارائه دهد.