به گزارش امین، اصفهان از آن شهر‌های توریستی است که به سختی می‌توانید در هتل‌های آن اتاق خالی برای نوروز ۹۸ پیدا کنید. اگر هم پیدا کنید باید کلی به فکر هزینه آن باشید. چرا که اقامت در هتل‌های معمولی دو یا سه ستاره اصفهان هم هزینه بالایی دارد، چه رسد به هتل‌های پنج ستاره عباسی و پارسیان کوثر اصفهان. برای سفر اصفهان در نوروز ۹۸ بلیط قطار به سختی پیدا خواهید کرد.
چراکه هر یک روز در میان فقط یک قطار به مقصد اصفهان راهی می‌شود و بعید است بتوانید زمان‌بندی سفرتان را با آن هماهنگ کنید. هواپیما هم آنچنان تاثیری در کم کردن زمان سفر ندارد. چون با وجود اینکه پرواز اصفهان تنها یک ساعت زمان می‌برد، تشریفات فرودگاهی و تاخیر احتمالی پرواز می‌تواند زمان سفر را تا دو ساعت افزایش دهد. برای همین بهترین گزینه برای سفر اصفهان در نوروز ۹۸ تهیه بلیط ۴۸ هزار تومانی اتوبوس از پایانه بیهقی یا جنوب است.

سفر اصفهان با قطار؛ ۵۶ هزار تومان
قطار اصلا گزینه خوبی برای سفر اصفهان در نوروز ۹۸ نیست. چراکه قطار‌های اصفهان یک روز در میان راه می‌افتند و تعداد آن‌ها بسیار محدود است. طوری که در روز‌های فرد یعنی اول، سوم و پنجم و … در ایام نوروز، یک قطار به مقصد اصفهان حرکت می‌کنند. این یک قطار واگن‌های متفاوتی دارد. نیمی از واگن‌های قطار به صورت کوپه‌ای چهار نفره است و بلیط آن ۵۶ هزار تومان قیمت دارد. نصف دیگر هم کوپه‌ای شش نفره است که با ۵۴ هزار تومان می‌شود بلیط آن را خرید. این قطار هر یک روز در میان ساعت ۱۱ شب از راه‌آهن تهران حرکت کرده و ساعت شش صبح به اصفهان می‌رسد. با این حسال اگر قطار را برای سفر اصفهان در نوروز ۹۸ انتخاب کرده باشید، حدود هفت ساعت در راه خواهید بود.

سفر اصفهان با اتوبوس؛ ۴۸ هزار تومان
اتوبوس به صرفه‌ترین وسیله‌ای است که می‌توانید با آن خودتان را به اصفهان برسانید. به خصوص که بلیط آن به راحتی پیدا می‌شود. چراکه در ایام نوروز ۹۸، هر روز حدود ۶۵ اتوبوس از تهران به مقصد اصفهان حرکت می‌کنند. اغلب این اتوبوس‌ها از پایانه بیهقی واقع در نزدیکی میدان آرژانتین تهران را می‌افتند، اما در پایانه‌های شرق، غرب و جنوب هم می‌توانید اتوبوس به مقصد اصفهان پیدا کنید.
قیمت بلیط اتوبوس به مقصد اصفهان ۴۸ هزار تومان است، اما می‌توانید با ۳۹ هزار تومان سوار اتوبوس‌های قدیمی‌تر شوید. فاصله تهران تا اصفهان ۴۵۰ کیلومتر است و بعد از حدود پنج تا شش ساعت با اتوبوس به اصفهان می‌رسید. توجه داشته باشید که اصفهان دو پایانه مسافربری دارد. پایانه صفه در جنوب شهر اصفهان قرار دارد و کمی خارج شهر است. پایانه کاوه در شمال شهر اصفهان واقع شده و بیشتر از صفه به مرکز شهر اصفهان نزدیک است.

سفر اصفهان با هواپیما؛ ۲۳۰ تا ۲۸۰ هزار تومان
نزدیک بود اصفهان به تهران باعث می‌شود سفر اصفهان با هواپیما کمتر از بقیه سفر‌های هوایی صرفه اقتصادی داشته باشد. به علاوه اینکه بیشتر زمان سفر را در فرودگاه‌ها منتظر خواهید ماند. سفر به اصفهان با هواپیما تنها یک ساعت و ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، اما تشریفات فرودگاهی باعث می‌شود مدت زمانی که از مرکز شهر تهران به مرکز شهر اصفهان می‌رسید، دو برابر شده و بیشتر از دو ساعت طول بکشد. یکی از دلایل استقبال کم از پرواز‌های اصفهان همین مورد است.

برای همین است که پرواز‌های تهران به اصفهان در روز ۲۸ اسفند برعکس بقیه سفرها، ارزان‌ترین بلیط را دارد. بلیط پرواز به اغلب شهر‌های توریستی از جمله مشهد، شیراز و کیش و … در ۲۸ اسفندماه به حداکثر مقدار خود می‌رسد، اما پرواز تهران اصفهان در این روز ارزان‌تر از بقیه روزهاست. به طوری که با بودجه ۲۳۰ هزار تومانی می‌توانید بلیط پرواز به اصفهان در روز ۲۸ اسفند را تهیه کنید. به علاوه اینکه قیمت بلیط پرواز به مقصد اصفهان در ایام نوروز شاهد افزایش قیمت آنچنانی نیست. طوری که در گران‌ترین روز‌های عید هم می‌توانید با بودجه ۲۸۰ هزار تومانی بلیط هواپیما به مقصد اصفهان را تهیه کنید.
رزرو هتل در اصفهان برای نوروز ۹۸؛ حداقل ۲۱۰ هزار تومان
اگر قصد دارید سفر اصفهان را در هتل‌‎های پنج ستاره این شهر بگذرانید، دو انتخاب بیشتر ندارید. هتل پارسیان کوثر اصفهان یکی از این گزینه‌ها است که در نزدیکی سی و سه پل واقع شده و ویوی خوبی به زاینده رود دارد. توجه داشته باشید که رزرو اتاق‌های این هتل پنج ستاره صرفا به صورت اینترنتی انجام می‌شود و اقامت در ارزان‌ترین اتاق آن شبی ۴۹۰ هزار تومان هزینه دارد. هتل عباسی اصفهان گزینه دیگری است که در محله چهارباغ اصفهان واقع شده و هزینه یک شب اقامت در آن از ۴۸۵ هزار تومان شروع می‌شود رو به بالا. اگر می‌خواهید سراغ هتل‌های چهار ستاره اصفهان بروید باید بگویم حداقل هزینه لازم برای رزرو اتاق در هتل سفیر اصفهان ۶۳۰ هزار تومان است.
هتل چهار ستاره آوین برای هر شب اقامت در ارزان‌ترین اتاق ۵۴۰ هزار تومان هزینه دریافت می‌کند. هتل اطلس شاهین که یکی دیگر از هتل‌های چهار ستاره اصفهان است به ازای هر شب اقامت ۴۰۰ هزار تومان هزینه تعیین کرده است. شاید فکر کنید اگر سراغ هتل‌های دو یا سه ستاره اصفهان بروید هزینه کمتری به دوشتان خواهد بود، اما باید بگویم وضعیت قیمت‌ها در مورد هتل‌های دو یا سه ستاره اصفهان هم کم از هتل‌های پنج ستاره ندارد. به طوری‌که ارزان‌ترین اتاق در بین هتل‌های مختلف شهر اصفهان مربوط به هتل آپاتمان سه ستاره هخامنشیان پارتاک است که برای هر شب اقامت در آن باید حداقل ۲۱۰ هزار تومان هزینه کنید.