سخنگوی قوه قضائیه ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با زمین‌خواری در ۹ ماه اخیر به یک مورد در آذربایجان شرقی اشاره کرده و گفت: بعد از سفر رئیس قوه قضائیه به استان آذربایجان شرقی و مطرح شدن پرونده‌های زمین‌خواری، در یک مورد بیش از ٣٠٢ میلیون متر مربع از مراتع سهند شهر مراغه احیا و سند مالکیت آن به نام دولت به نمایندگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان شرقی صادر شد.

غلامحسین اسماعیلی همچنین ضمن تاکید بر استیفای حق جان باختگان سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین گفت: افرادی در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند و رسیدگی مراحل اولیه کار را طی می‌کند.

ارتباط ردصلاحیت داوطلبان مجلس با محکومیت مالی

وی اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره رد صلاحیت برخی داوطلبان مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و ارتباط آن با محکومیت مالی آنها گفت: مرجع تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات، شورای نگهبان است. هنوز فرایند رسیدگی به اتمام نرسیده و فرصت اعتراض وجود دارد و چه بسا تغییراتی هم ایجاد شود اما اینکه پرونده دارند، بله تعدادی از این افراد پرونده دارند که البته عددش بالا نیست. البته تعدادی از نمایندگان رد صلاحیت شده پرونده قضایی ندارند.