سپاهان برای بازگشت به جمع مدعیان به یک پیروزی نیاز داشت تا شکست برابر استقلال را هم فراموش کند ولی شاید خوش بین ترین هوادار سپاهان هم فکر نمی کرد که در پایان دیدار این تیم برابر سایپا پیروزی پر گل ۵ بر ۲ ثبت شود. اولین گل بازی را خیلی زود شاگردان امیرقلعه نویی توسط شهباززاده زدند ولی خیلی زود گل او توسط رضا اسدی بازیکن سابق این تیم جواب داده شد. با این حال یک حرکت تیمی خوب و گل کومان باعث شد تا شاگردان امیرقلعه نویی با پیروزی به رختکن بروند. در نیمه دوم توفان استنلی کی روش در راه بود و او موفق شد فقط طی چند دقیقه به اندازه تمام نیم فصل دوم که گل زده بود، گلزنی کند و علاوه بر اینکه تیمش را با نتیجه ۴ بر ۱ پیش می اندازد، خودش هم به صدر جدول لیگ برتر برود. سایپا یک گل را چند دقیقه بعد با ضربه پنالتی آرمان رمضانی علیرغم اینکه طلایی پوشان در پی اخراج ایران پوریان ۱۰ نفره شده بودند، پاسخ داد ولی یک پنالتی دیگر توسط کی روش گرفته شد و اینبار مهرداد محمدی گل پنچم را ثبت کرد تا در یک دیدار پرتلاطم شاگردان امیرقلعه نویی با سه امتیاز شیرین از زمین خارج شوند و امیدوار باشند به بازی بعدی برابر پرسپولیس.

 

پنج‌شنبه ۲۹ فروردین ۹۸
سایپا تهران- فولاد مبارکه سپاهان– ساعت ۱۹ – ورزشگاه شهدا شهر قدس
داور: وحید کاظمی
کمک‌ها: علی دودانگه – حمیدرضا کنعانی
کمک داوران اضافی: رضا کرمانشاهی – عبدالنبی پورخلف
داور چهارم: فرزاد بهرامی
ناظر: حاتم بک پور

 

ترکیب سایپا

 

محمد حسن اکبر منادی(۶۳ حامد فلاح زاده)، سامول سارفو، آرش رضاوند، علی دشتی، رضا اسدی، معین عباسیان، سیدابوالفضل جلالی، آرمان رمضانی، سید پیمان میری ( ۵۳ رضا جعفری )، روزبه شاه علیدوست( ۵۳ امیرحسین حسین زاده ) و امید دره

 

سرمربی: علی دایی

 

ترکیب سپاهان

 

پیام نیازمند، محمد ایرانپوریان، سیاوش یزدانی، عزت‌ الله پورقاز، سعید آقایی، مهدی کیانی، ولادیمیر کومان (۶۵ محمدرضا مهدی زاده)، مهرداد محمدی، سجاد شهباززاده ( ۶۲ علی قربانی)، محمد کریمی و کی‌روش استنلی(۸۷ محمد ابراهیمی)

 

سرمربی: امیر قلعه نویی

 

کارت زرد

محمد ایران پوریان دقیقه  ۴۶ و ۶۴

علی قربانی دقیقه ۶۷

سارفو دقیقه ۶۸

 

اخراج:

 

محمد ایرانپوریان ۶۴

 

شرح گل

سپاهان (۱-۰): ارسال محمد کریمی از سمت چپ خط دفاعی سایپا با ضربه سجاد شهباززاده از نزدیکی های نقطه پنالتی گل اول بازی را به سود تیم میهمان ثبت کرد.

سایپا ( ۱-۱): در دقیقه ۲۲ تیم فوتبال سایپا با یک کار گروهی بسیار خوب سارفو را در موقعیت پاس گل قرار داد و این بازیکن هم با ارسال رو به جلوی توپ، در دهانه دروازه کار ساده ای برای رضا اسدی انجام داد که با یک بغل پای ساده دروازه نیازمند را باز کرد.

 

سپاهان (۲-۱): سپاهان برای به ثمر رساندن این گل یک ضدحمله سریع را از میانه زمین با حرکت ولادیمیر کومان آغاز کرد و سپس پس از چند پاس بسیار خوب که در نهایت با ارسال سعید آقایی به محوطه جریمه همراه شد، کی روش از روی توپ عبور کرد تا کومان از محوطه شش قدم گل دوم بازی را برای طلایی پوشان ثبت کند.

سپاهان (۳-۱): ارسال سیاوش یزدانی در دقیقه ۵۲ با ضربه استنلی کی روش به گل سوم بازی تبدیل شد.

سپاهان (۴-۱): ارسال کرنر محمد کریمی از سمت راست خط دفاعی سایپا با ضربه استنلی کی روش به گل چهارم بازی بدل شد تا مهاجم برزیلی به صدر جدول آقای گل های لیگ هم برود و تیمش در آستانه یک پیروزی شیرین باشد.

 

سایپا (۴-۲): سعید آقای روی علی دشتی و روی ارسال یک توپ به عمق خط دفاعی سپاهان مرتکب خطا شد و آرمان رمضانی در دقیقه ۶۶ اختلاف را برخلاف حرکت نیازمند به ۲ برساند.

 

سپاهان ( ۵-۲): استنلی کی روش در یکی از بهترین روزهای خود از سارفو پنالتی گرفت و برخلاف دو دیدار برابر ذوب اهن و نفت مسجد سلیمان که پنالتی از دست داده بود، این بار مهرداد محمدی بود که پشت پنالتی ایستاد و برخلاف حرکت فلاح زاده گل پنجم بازی را برای شاگردان امیرقلعه نویی ثبت کرد.

 

شرح بازی

طی نیمه اول بازی این سپاهانی ها بودند که بیشتر از تیم میزبان بر توپ و میدان مسلط شدند. گل اول بازی هم توسط این تیم به ثمر رسید ولی در ادامه شاگردان علی دایی خیلی زود این گل را جواب دادند تا بازی به تساوی کشیده شود. در ادامه طلایی پوشان که با حمایت هواداران کم تعدادشان به سمت دروازه تیم حریف حمله می کردند، نمایش بهتری داشتند تا در دقایق پایانی نیمه اول به چیزی که استحقاق داشتند برسند و با گل کومان با پیروزی به رختکن رفتند.

نیمه دوم دو تیم سایپا و سپاهان در حالی آغاز شد که سپاهان با گلی که در دقیقه پایانی نیمه به ثمر رسانده بود با خیال راحت تر پا میدان گذاشته بود .بازیکنان سپاهان در این نیمه با توجه با اینکه سایپایی ها باز تر باز می کردند توانستند  خود را در زمین بهتر پیدا کنند و با اتکا بر خط میانی و حمله قدرتمندی که در اختیار دارند هر بار که سایپا جلو کشید آنها را با یک گل مجازات کردند تا در نهایت با پنج گل شب سختی را برای شاگردان علی دایی رقم بزنند. امیر قلعه‌نویی هم وقتی از پیروزی خود در برابر سایپا مطمئن شد بازیکنان کلیدی خود را مثل مومان آواز زمین بازی بیرون کشید تا در دیدار هفته آینده مقابل پرسپولیس با آمادگی هر چه بیشتر حضور یابند.

نکته جالب توجه دیگر نیمه دوم اخراج ایران پوریان بود که قطعا غایب بزرگ  در برابر پرسپولیس خواهد بود .

 

 

 

بهترین بازیکن

در این دیدار بازیکنان سپاهان نمایش خوبی داشتند. در میان آنها می توان به محمد کریمی و ولادیمیر کومان در میانه زمین اشاره کرد و همینطور استنلی کی روش که دو گل زد و به صدر جدول گلزنان بازگشت. کریمی هم در این بازی دو بار پاس گل داد تا ۷ گله و به تنهایی صدرنشین جدول پاسورهای لیگ باشد.

 

اتفاق ویژه

این مسابقه ۷ گل در پی داشت که به همراه بازی سپاهان سپیدرود که با نتیجه ۶ بر ۱ به سود سپاهان به اتمام رسید پر گل ترین دیدار لیگ هجدهم به شمار می رود.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه ۶: ضربه خطرناک آرمان رمضانی موقعیتی بسیار خوب برای ثبت گل اول سایپا بود ولی پیام نیازمند آماده نشان داد تا ضربه رمضانی به گل نرسد.

دقیقه ۳۲: ضربه سجاد شهباززاده که در موقعیت تک به تک با منادی قرار گرفته بود، پس از برخورد به پای مدافعی که در آن نزدیکی بود به کرنر رفت.

دقیقه ۳۴: ضربه استنلی کی روش در وضعیت مناسبی زده نشد و به اوت رفت.

دقیقه ۳۸: سپاهان در این دقیقه توسط مهرداد محمدی به گل رسید ولی کمک داور اعلام آفساید کرد.

دقیقه ۵۵: ارسال معین عباسیان بار دیگر گلر تیم فوتبال سپاهان را به زحمت انداخت و بار دیگر توپ با دخالت نیازمند و تیرک به کرنر رفت.

دقیقه ۸۵: شوت معین عباسیان با واکنش بسیار خوب نیازمند برگشت داده شد.

 

 

حاشیه:

 

* بازیکنان دو تیم پیش از شروع بازی به سمت نیمکت تیم حریف رفتند تا از دو مربی با تجربه لیگ یعنی علی دایی و امیرقلعه نویی برای حضور در زمین رخصت بگیرند.
* سپاهان در این دیدار با پیراهن یکدست سفید به میدان آمده است.

* سپاهان و سایپا هفته گذشته به مصاف استقلال و پرسپولیس رفتند که هر دو با شکست زمین مسابقه را ترک کردند.

* نزدیک به ۴۰۰ هوادار سپاهانی در ورزشگاه حاضر شده اند و در حال تشویق تیم محبوبشان هستند.

* رضا اسدی در زمان مربیگری ویسی در سپاهان در لیست مازاد این تیم قرار گرفت.

* شهباززاده پس از تعویض با اجازه از امیرقلعه نویی مستقیم به رختکن رفت.

* هواداران سپاهان پس از به ثمر رساندن چهار گل توسط تیمشان به تشویق تیم سایپا پرداخته اند و به خوردن ۴ گل پرسپولیسی ها کنایه می زنند