بهروز مهدوی امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان تبریز افزود: با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا، از مردم میخواهیم همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.
وی ادامه داد: ساعت کاری کلیه ادارت و دستگاه های اجرائی شهرستان تا اطلاع بعدی از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ خواهد بود.
مهدوی در خصوص فعالیت مساجد نیز اظهار داشت: تمام مساجد صرفا در وقت نمازهای یومیه برای برگزاری نماز جماعت باز خواهند بود و هیچگونه مراسماتی در مساجد برگزار نخواهد شد.
فرماندار تبریز همچنین اظهار داشت: تمام رستوران ها و کافی شاپ ها با رعایت پروتکل های بهداشتی با یک چهارم ظرفیت خود فعالیت خواهند کرد.
مهدوی افزود: تمام شهربازی ها از ۱۶ خرداد ماه با رعایت موارد بهداشتی، استاندارد سازی تمام وسایل بازی و ضدعفونی روزانه محوط شهربازی ها فعالیت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه استفاده از ماسک در بحث حمل و نقل عمومی برای رانندگان و مسافرین الزامی است ؛ اذعان داشت: شهرداری با همکاری بسیج در برخی محلات پرخطر تبریز همچنان برای آگاهی مردم از بلندگوهای سیار استفاده نماید.
وی ادامه داد: شبکه بهداشت تبریز با اصناف مناطق پرخطر که موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد قانونی طبق پروتکل های بهداشتی را انجام دهد.
فرماندار تبریز گفت: داروخانه ها و نانوایی های سطح شهر از پذیرش مشتری در داخل مغازه خودداری کرده و خدمات خود را در بیرون از مغازه با رعایت فاصله اجتماعی ارائه دهند.
مهدوی همچنین افزود: صداوسیما استان همچنان شعار در خانه بمانیم را برای افراد بالای ۶۰ سال تبلیغ کنند.
انتهای پیام/