از بازی هفته شانزدهم لیگ برتر بانوان، شب گذشته تیم ذوب آهن اصفهان در خانه از تیم شهرداری سیرجان میزبانی کرد. دیداری که در نهایت با دو گل تیم مهمان یعنی شهرداری سیرجان به پایان رسید و البته با توجه به چیزی که گفته شد نتیجه این بازی سوژه ای عجیب نبود تا بتوان این بازی را در رده تاریخی ترین بازی های فوتبال بانوان دانست. سوژه اصلی بازی در زد و خورد در آن برای اولین بار چشم ما را به کتک کاری بانوان فوتبالیست نیز روشن کرد.

این بازی در حالی برگزار شد که هر دو تیم از جمله مدعیان برای رسیدن به جایگاه ابتدایی جدول رده بندی بودند و به همین دلیل کاملا واضح بود که هر دو تیم به دنبال کسب هر سه امتیاز بازی پا به این میدان گذاشتند. این بازی که از همان دقایق ابتدایی بسیار فیزیکی و خشن دنبال می شد تا پایان نیمه اول تنها یک گل داشت و آن هم توسط فاطمه سهرابی برای تیم شهرداری سیرجان به ثمر رسیده بود.

 

پس از این گل پیدا بود که ذوبی ها حملات خود روی دروازه حریف سیرجانی را چند برابر خواهند کرد تا گل مساوی را به ثمر برسانند اما نه تنها این اتفاق نیفتاد که شهرداری‌چی‌ها موفق شدند دومین گل را نیز توسط سهیلا نظام آبادی به ثمر  برسانند و موقعیت خود را در رده دومی جدول رده بندی محکم تر از قبل کند آن هم در دیداری که عجیب ترین اتفاقات در آن افتاد. شاید قابل تصور نباشد اما خانم های حاضر در این دو تیم به جان یکدیگرافتادند و تا جایی که ممکن بود در نیمه دوم از خجالت یکدیگر درآمدند.

در حالی که هنوز کسی را نیافتیم تا بخواهد درباره بازی نظر بدهد تنها می توانیم به اظهارنظر بیان محمودی، سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان اکتفا کنیم. او درباره اتفاقات به وجود آمده در این بازی گفت: امروز روز خوبی برای فوتبال بانوان نبود.متاسفانه امروز ما به حواشی و البته اشتباه فاحش کمک داور باختیم.ما یک گل عقب افتادیم و‌تیم حریف از همون نیمه اول شروع به وقت کشی کرد،طوری که داور پانزده دقیقه وقت اضافی گرفت.

 

او در این باره ادامه داد: بازیکنان حریف روی اعصاب بازیکنان من بودنو در نیمه دوم در گیریها شدت گرفت و به بازیکنان من حمله کردن و هنوزم یکی از بازیکنان من بخاطر ضربه ی که به سرش وارد شده هنوز هم در بیمارستان هست و در نهایت فقط دو نفر از باریکنان سیرجان اخراج شدن که قطعا باید حداقل چهار ‌نفر اخراج میشدن.و‌متاسفانه مربی تیم حریف با فحاشی به پدر گلر من او را مورد فحاشی قرار داد و از کلمات بسیار زشت استفاده کرد،ما نباید به هر قیمتی برنده بازی باشیم.بردین مبارکتون ولی فوتبال فراتر از این فحاشی ها و ضرب و شتم هاست.امیدوارم کمیته انضباطی فدارسیون این قضیه را به طور جدی دنبال کند..

بهرحال تاکنون موفق نشدیم با هیچ یک از برگزار کنندگان بازی ارتباط بگیریم تا از چند و چون ماجر مطلع بشویم و باید دید در ساعت آینده می توان تکلیف عاملان به وجود آمدن این زد و خورد عجیب و تاسف برانگیز را روشن کرد یا خیر. درباره زد و خورد این دیدار گفته می شود پس از زمانی که به کتک کاری در این بازی اختصاص داده شد وقتی همه چیز به حالت عادی برگشت دو تیم گویی که اتفاق عجیبی در این دیدار نیفتاده باشد به بازی تا دقیقه پایانی بازی ادامه دادند.

 

با نتیجه به دست آمده در دیدار شب گذشته باید گفت شهرداری سیرجان موفق شد خود را ۳۹ امتیازی کند و در رده دوم جدول رده بندی قرار دهد و در سوی دیگر نیز ذوب آهن کماکان ۳۳ امتیازی باقی ماندند تا در رده چهارم جدول رده بندی جا خوش کنند.

اکنون بهتر است نگاهی به تصاویری که تاکنون ندیده ایم بیندازیم. کتک کاری در لیگ برتر فوتبال بانوان ایران.

عکس ها: آریا جعفری، علی خدایی