به گزارش امین، دو تیم رئال مادرید و آژاکس از دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف هم رفتند که این بازی در نهایت با نتیجه غیرمنتظره ۱-۴ به سود نماینده هلند به پایان رسید تا این تیم در مجموع با نتیجه ۵-۳ راهی دور بعد شود و دوران سلطه اروپایی رئال مادرید هم پس از سه قهرمانی پیاپی به پایان برسد.

ترکیب رئال مادرید: کورتوا، کارواخال، ناچو فرناندز، واران، رگیلون، کاسمیرو، کروس، مودریچ، وینیسیوس، وازکز و بنزما

ترکیب آژاکس: اونانا، مزروعی، دلیخت، بلیند، تاگلیافیک و، فن دبیک، شون، دی یونگ، نرس، تادیچ و زیاش

در نیمه اول شاهد بازی بسیار مهیجی از هر دو تیم بودیم. در دقیقه ۴ ضربه سر واران با تیر عمودی دروازه آژاکس اصابت کرد، اما ۳ دقیقه روی اشتباه مدافعین رئال مادرید، حکیم زیاش با یک بغل پا دروازه کورتوا را باز کرد. در دقیقه ۱۸ بار دیگر یاران آژاکس روی یک حرکت بسیار زیبا موفق شدند برای بار دوم توسط داوید نرس برزیلی به گل برسند. در این نیمه رئال مادرید ۲ تعویض اجباری نیز داشت و لوکاس وازکز و وینیسیوس جای خود را به ترتیب به بیل و آسنسیو دادند. بعد از این دو گل آژاکس، رئال مادرید می توانست توسط بیل در دقیقه ۴۲ به گل اول دست پیدا کند، اما شوت گرت بیل به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا نیمه اول با حساب ۲-۰ به سود آژاکس به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز آژاکس همانند نیمه اول بدون هراس از نام رئال مادرید بازی را آغاز کرد و در دقیقه ۶۲ دوسان تادیچ با یک شوت بسیار زیبا دروازه کورتوا را برای بار سوم گشود. تصاویر آهسته نشان دادند که توپ پیش از رسیدن به تادیچ تا حدی از خط کنار زمین عبور کرده بوده اما داور پس از بازبینی تصاویر و چند دقیقه معطلی سرانجام این گل را سالم اعلام کرد.

در دقیقه ۷۰ مارکو آسنسیو با ضربه پای چپ خود سرانجام موفق شد یکی از گل ها جبران کند، ولی تنها ۲ دقیقه بعد لاس شون با یک شوت قوس دار و بی نظیر از روی سر کورتوا گل چهارم را به ثمر رساند تا تمام امیدهای کهکشانی ها برای صعود به مرحله بعد از بین برود. در دقیقه ۹۳ نیز ناچو با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد. این دیدار در نهایت با نتیجه ۱-۴ به سود آژاکس آمستردام به پایان رسید تا این تیم با شایستگی به دور یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.