تیم های رئال مادرید و بارسلونا از هفته بیست و ششم لالیگا در ساعت ۲۳:۱۵ به مصاف هم رفتند که این بازی با یک گل به سود بارسلونا مهمان به پایان رسید. بارسا با این پیروزی نه تنها توانست فاصله اش با تیم دوم را به ۱۰ امتیاز برساند بلکه پس از ۸۷ سال موفق شد از نظر تعداد پیروزی از رئال مادرید در دیدارهای ال کلاسیکو پیشی بگیرد. بارسا همچنین توانسته در ۴ بازی اخیر خود در برنابئو از سری رقابت های لالیگا به پیروزی دست یابد.

رئال: کورتوا، کارواخال، واران، راموس، رگیلون، کروس، کاسمیرو، مودریچ، بیل، وینیسیوس و بنزما

بارسلونا: تراشتگن، روبرتو، پیکه، لنگلت، آلبا، بوسکتس، رایکیتچ، آرتور، مسی، دمبله و سوارز

در حالی که بازی با سرعت بالایی آغاز شده بود، تیم رئال میزبان در دقیقه ۲۲ روی یک کار تیمی خوب و همکاری وینیسیوس و بنزما می توانست توسط مودریچ به گل برسد اما پیکه با یک تکل به موقع توانست شوت این بازیکن را دور کند. بارسا که در چند صحنه خطرناک ظاهر شده بود در دقیقه ۲۶ به گل رسید. پاسکاری سرخی ربرتو و راکیتیچ دفاع رئال را بهم ریخت و ستاره کروات با یک ضربه دقیق و زیبا توانست دروازه کورتوا را باز کند.

سوارز در دقیقه ۳۹ روی پاس راکیتیچ در موقعیت خوبی قرار گرفت اما کورتوا با یک عکس العمل خوب مانع از باز شدن دوباره دروازه اش شد. مسی که در این نیمه چند بار توسط راموس سرنگون شده بود در دقیقه ۴۵ پس از برخورد دست کاپیتان رئال با صورتش به زمین افتاد اما داور باوجود اعتراض بازیکنان بارسا اعتقادی به دادن کارت نداشت.

بنزما در دقیقه ۴۹ در دهانه دروازه بارسا صاحب توپ شد اما در عین ناباوری ضربه اش را به بیرون زد هر چند که این بازیکن در آفساید قرار داشت. بارسا در دقیقه ۵۸ روی سانتر زمینی آلبا نزدیک بود به گل برسد اما توپ پس از برخورد با واران با فاصله ای اندک به بیرون رفت.

رئال تنها لحظاتی بعد روی حرکت خوب رگیلون که توانست توپ را به وینیسیوس در داخل محوطه برساند صاحب فرصت خوبی شد اما این بار لنگلت خودش را مقابل شوت وینگر برزیلی قرار داد تا دروازه بسته بماند.

دمبله در دقیقه ۷۰ روی پاس بلند زیبای مسی در موقعیتی مناسب صاحب توپ شد اما ضربه اش با فاصله ای کم از کنار دروازه کورتوا به بیرون رفت. مسی در ثانیه های پایانی بازی می توانست گلزنی کند اما ضربه زیبای او از پشت محوطه جریمه با اختلافی اندک به بیرون رفت.