تیم های ذوب‌آهن ایران و الوصل امارات در سومین بازی از گروه A لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۱۰ به وقت ایران به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه زعبیل برگزار شد. پس از اینکه روی یک غافل‌گیری دروازه ذوب‌آهن باز شد، شاگردان منصوریان با سه گل پاسخ خوبی به گل داشتند و در نهایت با پیروزی در این دیدار خارج از خانه موفق شدند یک گام دیگر به صعود نزدیک تر شوند. ذو‌ب‌آهن در پایان هفته سوم ۷ امتیازی شد و کار سختی برای صعود نخواهد داشت.

داور: یاماتو یودی
کمک ها: هیروما ریو – نیشی هاشی ایسائو
داور چهارم: توجو مینرو
نماینده کنفدراسیون فوتبال آسیا:  کیم یونگ جو از کره جنوبی
ناظر داوری: عبدالوف فرخاد از ازبکستان

ترکیب ذوب‌آهن
رشید مظاهری، هادی محمدی، محمد نژادمهدی، میلاد فخرالدینی، حمید ملکی، حمید بوحمدان، قاسم حدادی‌فر(۹۱- چراغعلی)، ارسلان مطهری، زبیر نیک نفس(۶۸- رضا حبیب‌زاده)، محمدرضا حسینی و کریستین اوساگوانا
سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب الوصل
حمید نجار، عبدالله صالح، عبدالله جاسم، علی حسن، کایو، خلیل خمیس، خمیس اسماعیل(۷۲- حامد البلوشی)، یوسف احمد (دقیقه ۵۵- حسن محمد)، سالم جمعه(۷۸- علی عبدالرحمان)، هزاع الفارسی و علی صالح
سرمربی: لورنتیو رژکامپ

کارت زرد:
زبیر نیک‌نفس (۴۳) از ذوب‌آهن
خمیس اسماعیل(۶۷) و خلیل خمیس(۷۴) و علی عبدالرحمان(۷۹) و البلوشی(۹۲) از الوصل

لحظات حساس
نیمه اول
دقیقه ۱۳:
ارسال علی صالح از سمت چپ به داخل محوطه جریمه، با هنرنمایی کایو همراه شد و این بازیکن با یک استپ و چرخشی زیبا توپ را به گوشه دروازه مطهری فرستاد.
دقیقه ۱۵:ذوبی‌ها خیلی زود به بازی برگشتند. روی یک پاس قطری بلند به سمت چپ و ارسال ملکی با پای چپ و ضربه سر شیرجه ای اوساگوانا دروازه الوصل باز شد.
دقیقه ۳۶: روی یک پرتاب اوت بلند از میلاد فخرالدینی، اوساگوانا با ضربه سر روی توپ اثر گذاشت و در ادامه توپ به مطهری رسید و ضربه بغل پای آرام این بازیکن از روی خط شش قدم دروازه الوصل را برای بار دوم باز کرد تا ذوب‌آهن پیش بیفتد.

نیمه دوم
دقیقه ۶۷:
شوت محکم بوحمدان از یک ضربه کاشته با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۸۶: روی پاس اوساگوانا به بوحمدان، شوت محکم این بازیکن از پشت محوطه به گوشه دروازه الوصل راه یافت.