به گزارش امین، عباس زارع، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به همراه معاون فرهنگی رسانه‌ای، حجت الاسلام نعمتی سرپرست کانون مساجد استان و رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل، با حجت الاسلام و المسلمین روحانی، امام جمعه بابل دیدار و گفتگو کرد.

  زارع در این دیدار گفت: با توجه به شرایط خاص امسال و وجود بیماری کرونا، فعالیت ها را به سمت فضای مجازی سوق دادیم. 

  وی افزود: در همین راستا اولین نمایشگاه استانی برخط کتاب را با همکاری پایگاه اطلاع رسانی ونداد رونمایی کردیم که فضای مناسبی برای نمایش و فروش کتاب نویسندگان و ناشران مازندرانی فراهم شد.

وی همچنین از برگزاری مسابقه کتابخوانی “امت رسول الله ” با توجه به جسارت و توهین اخیر به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) در سطح استان خبر داد و گفت: این مسابقه در سطح استانی در حال برگزاری است.

  حجت الاسلام و المسلمین روحانی امام جمعه شهرستان بابل نیز با اشاره به تاثیر بیماری کرونا بر فعالیت های فرهنگی و هنری اشاره و اذعان کرد: تاثیر این بیماری بر حوزه فرهنگ و هنر بویژه هنرمندان بسیار زیاد بوده است و لازم است تا در این زمینه مساعدت لازم بعمل آید، گرچه قدم هایی هم در این راستا برداشته شده که قابل تقدیر است.

روحانی با قدردانی از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خاطرنشان ساخت: مسئولین محترم، مشکلات بودجه و اعتبار را مهمترین مساله فراروی فعالیت های فرهنگی و هنری بدانند و در مساعدت به حوزه فرهنگ و هنر، مشارکت نمایند.

وی گفت: متاسفانه در ایام بیماری کرونا، حوزه فرهنگ بیش از گذشته به قرنطینه رفت و ادامه این روند می تواند تبعات بعدی را به همراه داشته باشد برای اینکه حوزه فرهنگی مازندران، دارای اصالت و پیشینه ای عمیق است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. 

روحانی به اهمیت کارهای فرهنگی و هنری توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد اشاره نموده و اذعان داشت: عمده فعالیت های این مراکز فرهنگی است و لازم است تا برنامه های و کلاس های هنری مانند خوشنویسی، نمایش و … با استفاده از اساتید مجرب انجام گیرد.