رضا رمضانی در نشست خبری روز جهانی معلولین در تبریز با اشاره به قدمت و سوابق کانون ناشنوایان استان اظهار داشت: این کانون ۴۰ سال سابقه فعالیت دارد و به همت ناشنوایان تاسیس شده است. بطوریکه مدیریت و تمام پرسنل رده بالای آن خود ناشنوایان هستند.

وی هدف کانون را ارائه خدمات به همنوعان خود دانست و افزود: این کانون به هیچ نهاد یا ارگانی وابسته نیست و تمام هزینه ها بعهده خود ناشنوایان می‌باشد.

مدیرعامل کانون ناشنوایان در ادامه با بیان اینکه طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، ۱۵ درصد جمعیت کشورهای در حال توسعه را نابینایان تشکیل می‌دهند، گفت: آذربایجان شرقی حدود ۲۷ هزار ناشنوا دارد و کانون ما هم در تمامی زمینه های ورزشی فرهنگی هنری و اجتماعی به ناشنوایان خدمات ارائه می‌دهد و انواع مشاوره های حقوقی خانواده، اشتغال و ازدواج در مراکز تخصصی مشاوره این کانون به ناشنوایان داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه از طرف دولت، نهادها و دستگاه های اجرایی مربوطه، هیچگونه کمک یا مددکاری برای بهبود وضعیت و حل مشکلات قشر ناشنوایان ارایه نمی‌شود!

رمضانی با اشاره به اینکه گرانی و تحریم ها، خرید تجهیزات توانبخشی از جمله سمعک و باتری آن را دچار مشکلات جدی، گفت: با پیشرفت تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات و IT، سامانه ای تحت عنوان «مترجمی زبان اشاره» طراحی کرده ایم ولی تا این لحظه هیچ قدمی برای راه اندازی آن برداشته نشده است.

مدیرعامل کانون ناشنوایان آذربایجان‌شرقی افزود: دولت هم هر بار توجیهاتی چون نبود بودجه را پیش می‌کشد در حالی که رسالت سازمان بهزیستی ارائه خدمات به معلولان، نابینایان و ناشنوایان است‌‌ نه فقط دادن حقوق و مزایا به پرسنل خود!

وی اظهار امیدواری کرد؛ این گلایه و خواسته ناشنوایان به گوش مسئولان برسد بلکه دولت از بهانه آوردن برای تامین بودجه دست بردارد.