حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام(ره) گفت:از جمله موارد رعایت تقوا، تقوای اعضای بدن و جوارح انسان است. چشم نتواند بدون اجازه به هر جا نگاه کند. گوش برای شنیدن هر نغمه آزاد نباشد. باید با نیروی باطنی تقوا اعضای بدن را کنترل کرد.

وی ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد(ع) گفت: ایشان بعد از ۱۷ سال امامت در ۲۵ سالگی به دستور معتصم عباسی و توسط همسر خود امام، مظلومانه و غریبانه در بغداد به شهادت رسیدند و در کنار مرقد امام موسی بن جعفر (ع) دفن شدند.

برخی قدرتمندان با تزویر، چهره واقعی خود را پنهان می کنند

خطیب جمعه تبریز خاطر نشان کرد: درس امام جواد(ع) در این شرایط سخت به فرموده رهبرانقلاب درس مقاومت و ایستادگی و جهاد برای برقراری حکومت الله است. این امام مظهر مبارزه با حکومت فاسد است و با قدرت در مقابل ریاکاری حکومت عباسی ایستادند و با تمام شیوه های ممکن برعلیه ستمگران مبارزه کردند.

وی تاکید کرد: درس امام جواد(ع) به ما این است که باید در هنگام مواجهه با ریاکاران و منافقان هوشیار باشیم. در زمان ما نیز قدرتمندان می خواهند هنگام روبرو شدن با مردم، با تزویر و ریا چهره واقعی خود را پنهان کنند.

هشدار نسبت به بالا رفتن سن ازدواج و تاکید بر ازدواج آسان

حجت الاسلام ال هاشم بابیان اینکه امام جواد(ع) با مدعیان و طرفداران گروه های فرقه ای و درباری بحث و مناظره می کردند، افزود: کرسی های آزاد اندیشی که در دانشگاه ها مطرح است، در واقع همان راه و روش امام جواد(ع) است یجاد شبکه ی ایمانی و فعالیت شبکه ای و شیوه مدیریت سازمانی یکی دیگر از اقدامات امام جواد(ع) است

وی در ادامه با بیان اینکه از دیگر موارد تقوا، تقوا در ازدواج است، افزود:  برادران و خواهران سن ازدواج بالا رفته است مراسم ازدواج را ساده بگیرید تا جوانان بتوانند ازدواج کنند.

امام جمعه تبریز ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ملی ازدواج، گفت:  سعی کنیم از راه و منش پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) در برگزاری مراسم ازدواج الگو بگیریم.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان بیان داشت: سفر رییس جمهور با افتتاح پروژه های متعدد به استان انجام شد امیدواریم خیر و برکت این پروژه ها به مردم استان برسد. در شورای اداری استان مشکلات مردم را بدون کم و کاست مطرح کردم امیدواریم مسئولین ذی ربط این مشکلات را دنبال کنند تا منجر به رفع مشکلات شود.

انتقاد از انتخاب گزینشی خبرنگاران برای پوشش برنامه های روحانی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن بزرگداشت روز خبرنگار در  ۱۷ مرداد افزود: خبرنگاران نقش زیادی در دادن امید به جامعه دارند. از همه خبرنگاران تشکر می کنم امیدوارم بتوانند در این کار پر استرس موفق باشند. از مسئولین استاتی که وظیفه دارند مشکلات خبرنگاران را خل کنند می خواهم به فکر خبرنگاران باشند.

وی ضمن انتقاد از انتخاب گزینشی استانداری برای پوشش رسانه ای برنامه های رئیس جمهور گفت: در این سفر رییس جمهور، اکثر خبرنگاران با من تماس گرفتند و گلایه کردند که اجازه نمی دهند تا آنها نیز این سفر را پوشش دهند. از مسئولین استانی می خواهم به خبرنگاران استان نیز اجازه دهند تا درکنار خبرنگاران دولت، بتوانند اخبار را پوشش دهند.

عزاداری محرم را قبل از عید غدیر شروع نکنید

وی به عید غدیر خم اشاره کرده و گفت: از مردم می خواهم تمام مراسمات و شادی های خود را در دهه ولایت انجام دهند و  از مسئولین می خواهم افتتاح های خود را به دهه ولایت نگه دارند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: از هیأت های حسینی می خواهم جشن ها را در این دهه برگزار کنند. خواهشا تا ایام غدیر تمام نشده، دسته های محرم را شروع نکنید و مردم به جشن و شادی بپردازند.

آمریکا و اروپا به آخر خط رسیده اند

وی به مسایل بین المللی اشاره کرده و گفت: نشست بی نتیجه وین و عملیات فریب آمریکا و انگلیس در این هفته بود. این نشست ها در حالی به پایان می رسد که اروپایی ها ۱۱ تعهد داده اند. اروپایی ها فقط دوست دارند حرف بزنند و هدفشان با آمریکا یکی است و آنهم جلوگیری ایران و فشار حداکثری است. اما آنها به آخر خط رسیده اند و دیگر تحریمی باقی نمانده و هرچه داشتند خرج کرده اند و ملت ایران هرگز تسلیم آنها نخواهند شد.

تحریم وزیر خارجه ایران نشان داد آمریکا فاقد قدرت منطقه ای است

نماینده ولی فقیه در استان افزود: آمریکایی ها تلاش کردند با فضاسازی خطر حمله نظامی، مردم را بترسانند که این کار نیز با هدف قراردادن پهپاد آنها عملا از هم پاشید. الان فقط یک کار دارند و آنهم عملیات فریب است تا مردم را بترسانند. آمدند و وزیر خارجه پرتلاش ما آقای ظریف را تحریم کردند. مردم آذربایجان این اقدام را محکوم می‌کنند.

وی تصریح کرد: این اقدام کودکانه و ابلهانه آمریکا حکایت از شکست دشمن و ناکامی در تقابل نظام ایران اسلامی است. آمریکا با تحریم وزیر خارجه ایران نشان داد فاقد قدرت منطقه ای است.