عباس جعفری دولت آبادی روز سه شنبه در گفتگو با رادیو تهران درباره اقدامات دادستانی تهران در کنترل قیمت مرغ به ویژه در روز‌های پایانی سال ۹۷ گفت: در جلسه‌ای که با سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده داشتیم، مسئولان مربوطه اعلام کردند که قیمت خرید مرغ هفت هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت فروش باید ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان باشد، ولی عده‌ای سودجود در میدان بهمن مرغ را تا ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

وی افزود: در روز‌های پایانی سال نامه کتبی نوشتند که قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و از همان زمان معاونان دادستانی تهران در میدان بهمن مستقر شدند و گفتیم دادستان از حق عمومی حمایت می‌کند.

دولت آبادی گفت: دولت می‌گوید قیمت مرغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است و چرا دلالان باید گاهی مرغ را تا ۲۰ هزار تومان بفروشند؟ برخی فکر کردند ما در آن جلسه تهدید شفاهی کردیم، ولی ۳۰ تن از دلالانی که خلاف کرده بودند و دیگران را تحریک می‌کردند تا مرغ وارد بازار نشود یا با قیمت بیشتر به فروش برسد را دستگیر کردیم و این فتنه خوابید. چون این‌ها مرغ را در کشتارگاه می‌کشتند و به هر قیمتی که می‌خواستند می‌فروختند. در واقع آن‌ها می‌خواستند سیاست دادستانی را شکست دهند.