سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، با بیان اینکه اکنون حدود ۷۰ تا صد هزار نفر دانش آموخته رشته‌های ورزشی در کشور فاقد شغل متناسب با رشته تخصصی خود هستند، اظهار داشت: براین اساس تصویب طرح ایجاد مراکز خدمات ورزشی و تندرستی با هدف حمایت از بخش خصوصی در حوزه ورزش ضرورت دارد و این طرح یکی از راهکارهای مناسب برای ایجاد اشتغال در بخش ورزش به شمار می‌رود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به نشست برخی نمایندگان با اعضای هیئت علمی پژوهشگاه وزارت علوم درباره پروژه‌های نیمه تمام بخش ورزشی اظهار کرد: واحدهای ورزشی زیادی در سطح کشور در قالب باشگاه و سالن‌های ورزشی در شهر و روستاها وجود دارد که هنوز نیمه تمام باقی مانده‌اند و حمایت از بخش خصوصی و واگذاری بخش‌های نیمه تمامی که دولت نتوانسته آن‌ها را تکمیل کند، یکی از راهکارهای حل این موضوع است.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: متأسفانه در شرایط فعلی مکان‌هایی وجود دارند که فاقد حتی یک سالن ورزشی برای جوانان هستند اما وقتی از بخش خصوصی حمایت شود، می‌توانند طرح‌ها را تکمیل و در اختیار مسئولان شهری قرار دهند و به شکل خودکفا توسط مردم اداره شود.

وی ضمن تاکید بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و خصوصی‌سازی در حوزه ورزش کشور گفت: طرح ایجاد مراکز خدمات ورزشی و تندرستی از سوی کارشناسان این حوزه با هدف قرار گرفتن ورزش در کنار سلامت، سنجش و مشاوره مطرح شده و مقرر شد که در نوبت بررسی کمیسیون فرهنگی و سپس در دستور کار صحن مجلس قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات اظهار کرد: طرح ایجاد مراکز خدمات ورزشی و تندرستی یکی از طرح‌های خوب و اشتغال زا در بخش ورزشی است و دانش آموختگان بیکار رشته‌های ورزشی با ایجاد این مراکز می‌توانند، فرصت اشتغال و کار در راستای ارتقای ورزش و سلامت جامعه را به دست آورند.