به گزارش امین از مازندران،نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران  ، عباسعلی نجفی رودباری با اعلام اين خبر افزود: بدلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل ، رانش زمین ، آب بردگی در مسیرها ، خسارات شدیدی به زیرساخت‌های محور مواصلاتی وارد شده است .

وی طول راههای آسیب دیده را ۲۰۸۹ کیلومتر، تعداد پل های آسیب دیده را ۲۹ دستگاه اعلام نمود و اظهار داشت: بر اثر این سیل ۲۵۷ محور اصلی ، فرعی و روستایی مسدود گردیده بود که تاکنون در این راستا تعداد ۲۳۴ نقطه عملیات ریزش و رانش برداری  در ۱۲۰ مقطع و تعداد ۱۲ دستگاه پل بطور موقت با تلاش شبانه روزی راهداران محورها بازگشایی و تردد در آن بطور عادی جریان دارد.

نجفی، اضافه کرد: ۷۰کیلومتر از راههای آسیب دیده ترمیم اساسی گردیده است که در این غالب تعداد۲۵مورد عبور موقت  با اجرای ۴۸ متر طول باکس ۴۰ عدد لوله گذاری برقرار و تعداد ۱۵۰ دستگاه ابنیه فنی (ابرو-پل دالی-زیرگذر) رفع اب گرفتگی و بازگشایی کامل  محورهای مواصلاتی استان انجام گردیده است .

وی خاطر نشان ساخت :  این اداره کل با اعزام  ۲۹ اکیپ –روز تیمهای کارشناسی مجرب جهت بازدید از جسم راهها و ابنیه های فنی محورهای آسیب دیده سطح راههای استان اعزام نموده تا راهکارهای مناسب جهت تعمیرات اساسی ابنیه های آسیب دیده ارائه و عملیاتی گردد.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان  با اشاره به تلاش شبانه روزي راهداران براي بازگشايي محورها بیان داشت: در حال حاضر عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از۲۷۵ دستگاه ماشین آلات راهداری سبک،نیمه سنگین و سنگین در قالب ۳۳ اکیپ و۳۵۰ نفر پرسنل و ۲۲ راهدارخانه درگیر بازگشایی و خدمات رسانی به مردم در محورها می باشند.

وی در ادامه از ریزش برداری و رانش برداری محورهای سوادکوه و هراز در سیل ۱۲ و ۱۳ فروردین خبر داد و میزان ریزش برداری را اینگونه اعلام نمود: محور فرعی آزاد مهر – آلاشت بطول ۳۵ کیلومتر، محور روستایی دراسله –شش رودبار بطول ۲۰ کیلومتر ، محور روستایی زیرآب- اتو- لاجیم بطول ۱۵ کیلومتر ، محور فرعی پل سفید – محمد آباد در دو مقطع  و همچنین محور هراز محدوده تونل شماره یک تا پلیس راه بایجان بطول ۳۰ کیلومتر.

نجفی افزود: ریزش و رانش برداری محدوده تونل ۷ تا منطقه ناندل با حجمی بالغ بر ۵ هزار متر مکعب و همچنین بازگشایی و آماده سازی رویه آسفالتی جهت تردد ایمن برای کاربران راه در محدوده پل بزرگ کهرود-تونل شماره ۷ توسط راهداران صورت گرفت.
وی میزان خسارت وارده به جسم راه ها و ابينه فني را در این دو روز را ۱۲ میلیارد تومان عنوان نمود.

عباسعلی نجفی رودباری در ادامه افزود : با تلاش شبانه روزی عوامل راهداری و حضور به موقع در محل راهدارخانه ها و استقرار در مقاطع مختلف جهت برقراری تردد ایمن و روان در محور کندوان این محور نیز بازگشایی گردید.

گفتنی است؛ مركز مديريت راههاي استان جهت پاسخگويي شبانه روزي به هموطنان عزيز در مورد وضعيت ترافيكي محورها با تلفن گوياي ۱۴۱ و  ۳۳۳۲۲۳۲۰ و سامانه پيامك ۱۰۰۰۰۱۴۱ پاسخگوی همه مسافرين و مردم عزيز براي اطلاع از آخرين وضعيت راه هاي این استان مي باشد.