دکترمجتبی اکبری با اعلام این مطلب، افزود: از آغاز طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در۲۴ اسفند۹۷ تا روز شانزدهم فروردین ۹۸ ، هفتصد هزار نفراز خدمات طرح های نوروزی هلال احمر استان بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی هلال احمراستان در حوزه امداد ونجات گفت: در این مدت عوامل امدادی استان موفق شدند ضمن اجرای ۶۱۱عملیات امدادی به بیش ۱۵هزارنفر از مصدومان حوادث جاده‌ای، کوهستان و مراجعین حضوری به پایگاه‌های امداد و نجات خدمات لازم را ارائه کنند.

اکبری گفت: ارائه خدمات امدادی به ۱۱۰ حادثه جاده ای ،۵۱حادثه شهری ،۳۹۳ مراجعه حضوری ،۵۷حادثه متفرقه  ، خدمات درمان سرپایی به هزارو ۲۸۷ نفر و انتقال ۱۳۳نفر از مصدومان به مراکز درمانی و همچنین ارائه خدمات اسکان اضطراری به ۵۶۸ نفر از جمله خدمات امدادی به متاثرین از سوانح مختلف بوده است.

وی گفت: در این عملیات‌ها ۷۸۰تیم امدادی متشکل از دوهزارو۹۰۰امدادگر و نجات‌گر با بکارگیری ۳۷۳دستگاه آمبولانس و سایر خودروهای امدادی مشارکت داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران همچنین از خدمت رسانی این جمعیت به بیش از ۷۰۰ هزار نفر از گردشگران نوروزی درقالب طرح ایمنی و سلامت مسافران خبر داد و گفت: در این مدت بیش از ۷۹هزار نفر با مراجعه به ایستگاههای سلامت،۲۷هزار نفر با مراجعه خیمه های نماز،۳۸هزارنفر با مراجعه به فضای دوستدار کودک  و همچنین ۷هزارنفر نیز در قالب  طرح سحاب  از خدمات لازم برخوردار شدند. دکتراکبری گفت: در این مدت حدود ۶۰۰هزار بسته فرهنگی و بروشورهای اطلاع رسانی نیز توزیع شد.

اکبری ادامه داد: در حوزه داوطلبان نیز امسال تلاشهای بسیار ارزشمندی در دست اقدام است که تهیه و توزیع ۳هزارو ۳۰۰بسته معیشتی حمایتی با بهره وری ۸ هزارو۸۰۰ نفر به ارزش حدود چهار میلیارد ریال از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه بوده است.

وی افزود: اجرای طرح نیابت با مشارکت ۲۰۷داوطلب و بهره وری ۴۱۵نفر و همچنین اجرای طرح ملی خدمات داوطلبانه با اجرای ۹۲۶برنامه و مشارکت دوهزارو۶۰۰نفر داوطلب و بهره وری ۳۰هزار نفر از دیگر اقدامات حوزه داوطلبان هلال احمراستان درایام نوروز بوده است.

اکبری با بیان اینکه امسال جمعیت هلال احمر استان در راستای اجرای طرح های نوروزی با تجهیز ۱۰۲  پایگاه امدادونجات و پست ایمنی و سلامت  به میهمانان ومسافرین نوروزی خدمت رسانی نمود، افزود: در اجرای طرح امداد و نجات علاوه بر پایگاههای ثابت ،۷۵پست سیار موتوری ،یک دستگاه اتوبوس آمبولانس پیشرفته امدادی و یک فروند بالگرد امدادی نیز مشارکت داشتند تا به فوریت های امدادی میهمانان نوروزی استان در اسرع وقت پاسخ داده شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: در طرح نوروزی امسال حدود سه هزار نفراز  امدادگر ان،جوانان و داوطلبان جمعیت استان حضور فعال دارند. وی گفت:

اکبری تصریح کرد: طراحی ربات تلگرامی رسام (راهنمای سفرایمن مازندران) و طراحی و راه‌اندازی اپلیکیشن نجات هلال احمر با قابلیت پاسخگویی سریع به نیازهای امدادی گردشگران در هرمکان و زمان  و همچنین فعالیت سامانه ارتباطی ۱۱۲ ندای امداد که بصورت شبانه روزی فعال است و استفاده از تیم سحاب(سامانه حرکتهای امدادی بشردوستانه) از جمله تدابیر هلال احمر استان برای خدمت رسانی مطلوب به مسافرین نوروزی بود.