دکتر رسول ظفرمند، با اعلام این خبر، گفت: ستاد کمک رسانی به هموطنان عزیز سیل زده، در بیمه سلامت مازندران تشکیل شد و تمهیدات لازم به منظور تداوم خدمت رسانی بیمه سلامت در این مناطق انجام گرفت.

وی افزود: با هماهنگی های به عمل آمده مقرر شد مراجعین در این مناطق فقط با ارائه کد ملی نسبت به دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام نمایند.

ظفرمند، تصریح کرد: در هفته اول فروردین ماه ستاد کمک رسانی بیمه سلامت مازندران جهت امداد رسانی به مردم منطقه در روستای رکن کلای شهرستان سیمرغ حضور داشت که با توجه به از بین رفتن مدارک شناسایی هموطنان و بیمه‌شدگان عزیز در این مناطق مراجعه کنندگان با ارائه کد ملی نسبت به دریافت دفترچه بیمه سلامت اقدام کردند.

وی افزود: بر همین اساس مقرر شد دفتر پیشخوان موجود در منطقه( قصابیان) به صورت دو شیفت تا ساعت ۲۰ عصر به ارائه خدمات به مراجعین اقدام نموده همچنین یکی از کارشناسان اداره بیمه سلامت شهرستان جویبار نیز جهت همکاری در این دفتر پیشخوان مستقر می گردد.

مدیرکل بیمه سلامت مازندران همچنین افزود: با حضور تیم های اعزامی این اداره کل در روستاهای تالارپشت ،رکن کلا، برجی خیل و ملا کلا در شهرستان سیمرغ و  هماهنگی با اعضای شورا، دهیار و رئیس ستاد بحران منطقه ، مقرر شد اطلاع رسانی لازم به مردم جهت دریافت خدمات مورد نیاز بیمه ای صورت گرفته تا جهت دریافت دفترچه بیمه سلامت خصوصاً دفاتر مفقودی، بدون ارائه مدارک و فقط با ارائه کد ملی در دفتر پیشخوان یاد شده اقدام نمایند.

لازم به ذکر است علاوه بر حضور مدیران و جمعی از کارکنان این اداره کل جهت امداد رسانی به مردم منطقه سیل زده، کمک های اهدایی کارکنان این اداره کل نیز در این روستا توزیع شد؛ همچنین مدیر کل بیمه سلامت استان و جمعی از روسای ادارات این اداره کل با هماهنگی با مسئولان استان گلستان، ضمن حضور در منطقه سیل زده گمیشان در ترکمن صحرا و بازدید از چند محل اسکان موقت هموطنان سیل زده این منطقه، کمکهای غذایی اهدایی این اداره کل را به یکی از مراکز اسکان در دبیرستان مرحوم آخوند عابدی کر شهرستان بندر ترکمن توزیع نمود.