به گزارش خبرنگار پایگاه خبری امین از مازندران، علی حسن نژاد در گفتگوی اختصاصی با اشاره به بارش سیل آسای شب گذشته و امروز مازندران از توقف حرکت قطار در خطوط ریلی این استان خبر داد و افزود: بارش شدید بین زیراب و پل سفید و زیراب و شیرگاه  خروارها خاک و درخت بر روی ریل آورد و مسیر تردد قطار را مسدود کرد.

وی ادامه  داد: چندین اکیپ عملیاتی با لودر ، بولدوزر و چرثقیل در حال کار هستند تا خطوط ریلی بازگشایی شود.

مدیر روابط عمومی راه آهن شمال، با اعلام  توقف حرکت قطار تهران به ساری، گرگان به تهران، قطارهای حومه ای پل سفید به گرگان و بالعکس ، افزود: به دلیل حجم بالای ریزش کوه و آبگرفتگی  در خطوط ریلی ، پیش بینی می شود عملیات بازگشایی تا ظهر فردا به طول بیانجامد.

حسن نژاد، گفت که هر جایی از حاشیه خطوط ریلی که منازل مسکونی و آبراه داشت از جهت رانش مورد بررسی قرار گرفت و بازگشایی شد.

وی افزود: رانش حدفاصل بین نکا و ساری عصر امروز دوشنبه ۲۷ اسفندماه برطرف و خطوط مسیر پاکسازی شده است.

حسن نژاد، با بیان اینکه امروز قطار مشهد به دلیل انسداد مسیر متوقف شد و ۳۶۰مسافر آن با ۱۲دستگاه اتوبوس به ساری منتقل شدند افزود: مسافرانی که بلیط داشتند از ساری، قائمشهر و شیرگاه سوار اتوبوس شدند و با ۱٫۵ ساعت تاخیر از پل سفید به سمت تهران حرکت کرندد.

وی با بیان اینکه تمام توان برای بازگشایی خطوط  ریلی  به کار گرفته شده است، ادامه داد: با وجود اینکه بارش ادامه دارد و حجم انسداد ناشی از ریزش کوه و انباشت درختان و خاک در خطوط ریلی زیاد است امیدواریم تا  ظهر فردا سه شنبه ۲۸اسفندماه تمامی  خطوط ریلی  بازگشایی و حرکت قطار از سر گرفته شود.