به گزارش امین،  آیت الله محمدی لائینی نماینده، ولی فقیه در استان مازندران دراین مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس با قدردانی از بسیج هنرمندان  و با اشاره به حدیث معراج پیامبر (ص) گفت: پیامبر (ص) به خدای متعال فرمود که چه عملی افضل است و خدای متعال فرمود: هیچ عملی در نزد من جز توکل و رضا افضل نیست.

نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه انسان باید خدای متعال را وکیل خود قرار دهد، افزود: انسان باید راضی خدا باشد.

 آیت الله محمدی لائینی در ادامه با اشاره به پیروزی‌های دفاع مقدس گفت:‌تمام پیروزی‌های دفاع مقدس در همین دو نکته نهفته بود که آن هم توکل و رضای خدا بود.
 
نماینده ولی فقیه در مازندران با تصریح اینکه آنچه که ملت را در برابر صدامیان و استکبار پیروز کرد، توکل به خدا بوده است، افزود: این ملت سختی و هزاران مشکلات دیدند، اما به خدا توکل کردند و با رضای خدا مشکلات را پشت سر گذاشتند.
 
آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه اگر راه خدا را پیش بگیرم هر چه در این مسیر  پیش بیاید،لذت بخش است، خاطرنشان کرد:‌ نباید راه شهدا را گم کنیم لذا باید طبق مسیر شهدا حرکت کنیم چرا که شهدا نور هستند.
 
وی در خاتمه افزود: اگر جامعه‌ای میخواهد انقلابی بماند باید هنر با انقلاب عجین باشد.

محمدرضا هراسانی، مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلا هم در این مراسم ضمن گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس و یاد و خاطره ۱۴۰ شهید هنرمند استان، به جزئیات جشنواره شعر پرداخت و گفت:‌ دوماه گذشته فراخوان جشنواره  در استان با موضوعات مختلف داده شد.

هراسانی به موضوعات جشنواره اشاره کرد و افزود: «روایت مردان و زنان حماسه ساز هشت سال دفاع مقدس»، «مکتب سلیمانی شهید والامقام شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم، مقاومت و مبارزه با استکبار»، «جهش تولید اقتدار وبالندگی شکست تحریم ظالمانه»، «الفبای ایثار، مدافعان سلامت»،   «کمک مومنانه، همدلی و مواسات»، «زخم‌های شلعه ور؛ افشای جنایت‌های ایادی استکبار جهانی و مقاومت جهانی مردم فلسطین، یمن، سوریه و عراق» , سبک زندگی ایران اسلامی شامل مسجد محوری، تحقق محله اسلامی، عفاف و حجاب، عدالت، رشد جمعیت، فرزند آوری، تحکیم بنیان خانواده، ساده زیستی و مصرف کالای ایرانی» ۷ موضوع بخش جشنواره شعر بود.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلا از شرکت  ۱۲۶ شاعر در این جشنواره خبر داد و گفت: ‌۵۸۴ اثر به دبیرخانه ارسال شد؛ که ۱۳۰ شعر انتخاب و تبدیل به کتاب می‌شود؛ که  ۱۰ نفر برگزیده و یک نفر هم شایسته تقدیر شدند.

هراسانی استقبال غرب مازندران را در این جشنواره چشمگیر دانست و گفت: ۳ شاعر از تنکابن، ۲ شاعر از  نوشهر، یک شاعر از چالوس، ۲ شاعر از  محمودآباد ۲ شاعر از بابل و یک شاعر از ساری، ۱۱ نفر از برگزیدگان جشنواره بودند.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان سپاه کربلادر پایان سخنان خود یادآور شد: ‌۲۱ شاعر هم به جشنواره شعری کشور معرفی شدند.