به گزارش امین، تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی ۷۵-۸۴ مقابل استرالیا در پنجره ششم انتخابی به جام جهانی چین رسید. پیش از این تیم‌های استرالیا و ژاپن حضورشان در این مسابقات را قطعی کرده بودند و ایران به عنوان تیم سوم گروه راهی جام جهانی شد.

این مسابقه را که در ورزشگاه آزادی برگزار شد و ایران با ترکیب سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، محمد حسن‌زاده و میثم میرزایی آغاز کرد. ایران در تمام کوارتر‌ها تیم برتر زمین بود و حریفش را ۱۵-۲۵ در کوارتر اول، ۱۵-۱۸ در کوارتر دوم، ۲۰-۲۲ در کوارتر سوم و ۲۱-۲۲ در کوارتر چهارم شکست داد.

ایران در این مسابقه از بازیکنان سرشناسی مانند حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی و ارسلان کاظمی استفاده نکرده بود، اما توانست استرالیا را شکست دهد و به بازیکنان اصلی‌اش استراحت داده بود. در این گروه استرالیا با ۲۲ امتیاز، ۱۰ برد و یک باخت صدرنشین شد، ژاپن با ۲۰ امتیاز، ۸ برد و ۴ باخت دوم شد و ایران هم به دلیل باخت در بازی رو به رو با ژاپن، با ۲۰ امتیاز، ۸ برد و ۴ باخت به عنوان تیم سوم صعود کرد.

با اینکه حتی در صورت شکست هم ایران با توجه به پیروزی ژاپن برابر قطر به جام جهانی صعود پیدا می‌کرد، اما ملی پوشان بسکتبال با پیروزی امروز اجازه ندادند کار به اماواگر کشیده شود.ایران به عنوان تیم سوم گروه خود بعد از استرالیا و ژاپن به جام جهانی ۲۰۱۹ چین رسید تا شهریورماه سال ۹۸ با قدرت‌های برتر جهان روبه رو شود.