علی اوسط هاشمی، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظهر روز یکشنبه در آیین معارفه و تکریم مدیرکل جدید آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی، شرکت کرد همچنین در حاشیه سفر رئیس سازمان فنی حرفه‌ای کشور به تبریز نیروگاه خورشیدی مرکز آموزش فنی حرفه‌ای تبریز افتتاح شد. شاید این خبر در ابتدا یک موضوع ساده را بیان می کند اما اگر کمی دقت کنیم به نکته جالب توجهی برخورد می‌ کنیم، در ۱۱ اردیبهشت ماه سال ۹۸ محمد حسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان فنی و حرفه ای این نیروگاه خورشیدی را راه اندازی و افتتاح کرده بود.
 

نیروگاهی که با مصوبه هیات وزیران مبنی بر تامین حداقل ۲۰ درصد مصرف برق دستگاههای اجرایی از طریق انرژی های نو و تجدید پذیر مورد بهره برداری قرار گرفته است و از  نوع متصل به شبکه توزیع برق سراسری می باشد.

اما نکته جالب اینکه، نیروگاهی که یک سال پیش به بهره‌برداری رسیده بود دوباره توسط یک مسئول دیگر افتتاح شده است، روبان به همان رنگ، افراد حاضر همان نفرات قبلی و پروژه همان پروژه است. تناقض و تکیه بر یک موضوع و افتتاح چندباره یک پروژه تا چه حدی برای مسئولان این سازمان پراهمیت است که دوباره و بعد از یک سال همان پروژه را اینبار به دست فرد دیگری افتتاح می‌ کنند.