«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در پیامی در توئیتر از بهبودی کامل خود از ویروس کرونا خبر داد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «روز گذشته به طور کامل از تحت نظر قرار داشتن پزشکان کاخ سفید خارج شدم. این بدان معناست که من نمی‌توانم آن (کرونا) را بگیرم (مصون شده‌ام) و نمی‌توانم آن را به کسی بدهم. خیلی خوب است که این را بدانید». علیرغم اینکه تحقیقات نشان می‌دهد امکان ابتلای دوباره به ویروس کرونا وجود دارد، اما رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه‌ای مدعی شد که وی اکنون در برابر این ویروس به «مصونیت» رسیده است.

ترامپ درحالی که مکررا علیه نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات جو بایدن صحبت میکرد، در برنامه‌ای در شبکه فاکس نیوز گفت: «به نظر می‌رسد که من ایمن هستم، بنابراین می‌توانم از زیرزمین بیرون بروم.»

«به نظر می‌رسد که من از آن (ویروس) مصون هستم، نمی‌دانم، شاید برای مدت طولانی، یا شاید مدتی کوتاه. می‌تواند یک عمر باشد.» ترامپ همچنین ادامه داد و افزود که در نتیجه این مصونیت او اکنون یک لایه «درخشنده محافظتی» دارد. یک مطالعه که در ماه سپتامبر در مجله «نِیچِر مِدسین» منتشر شد، نشان داد که بهبودی از ویروس‌های کرونا باعث مصونیت مادام العمر نمی‌شود.   دونالد ترامپ شنبه نیز برای هوادارانش که در محوطه روبروی کاخ‌ سفید حاضر شده بودند، سخنرانی کرد و گفت آماده بازگشت به سفرها و میتینگ‌های انتخاباتی است.