به گزارش  روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام مسعود قربانی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران در گفت‌وگویی با تبریک دهه وقف اظهار کرد: هرساله برنامه همایش یاوران وقف را طبق برنامه این دهه برگزار می‌کردیم که امسال به دلیل بیماری کرونا این همایش به صورت حضوری برگزار نمی‌شود و قرار است آن به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار کنیم.

وی افزود: امسال همایش یاوران وقف، فردا سه‌شنبه ساعت ۲ تا ۵ بعدازظهر به‌صورت ویدئوکنفرانس با سازمان در سالن اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران برگزار و از واقفین برتر استان تجلیل به عمل می‌آید.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: امسال دو نفر از واقفین استان مازندران به عنوان واقف برتر کشور شناخته شدند که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تجلیل می‌شود.

حجت‌الاسلام قربانی یادآور شد: آقای حاج محمد چراغی در شهرستان نور که وقف حدود ۷۰ میلیاردی داشته و همچنین جانباز دفاع مقدس حاج پرویز نوری در شهرستان جویبار نیز که اموالش را حدود ۲۰ میلیارد بوده وقف کرده است.

وی با بیان اینکه انشاالله خداوند جزای خیر به واقفین دهد، بیان کرد: امیدوارم کسانی که تمکن مالی دارند بتوانند مالشان در راستای نیت ائمه و معصومین و نیتی که خود مصلحت می‌دانند، وقف کنند تا به صالحات و باقیات بماند و مردم و جامعه هم از آن بهره‌مند شوند.