به گزارش امین، عباس زارع با حضور امام جمعه گلوگاه در دیدار با روحانیت این شهرستان، با اشاره به اهمیت ویژه فضای مجازی در عصر کنونی، بر لزوم فعالیت بیش از پیش نخبگان فرهنگی، دینی و هنری در جامعه تاکید کرد و گفت: روحانیت در صف مقدم آگاهی بخشی به مردم میهن‌مان هستند و الحمدلله در تمامی فعالیت های فرهنگی، هنری و دینی با ما همراه و همدل بوده اند.

 زارع با تاکید بر مقابله با تهدیدهای دشمن اعم از عرصه های مجازی و غیره اذعان داشت: خوشبختانه با برخورداری از پتانسیل های فکری و عملی فراوان در کشور به ویژه در عرصه های تولید محتوا، توانسته ایم به خوبی با تهدیدات فرهنگی مبارزه کنیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همدلی و همراهی مردم و مسئولین در این برهه حساس از زمان ، تحت لوای منویات مقام معظم رهبری و توصیه های راهگشای ایشان، توانسته هویت فرهنگی کشورمان را حفظ و حتی به صدور فرهنگ ناب برخاسته از تعالیم اسلامی به اقصی نقاط جهان اقدام کنیم.

 وی ضمن تبیین و تشریح اوضاع کنونی جهان، بیداری فرهنگی را منوط به فداکاری ویژه دانست و گفت: بر ما واجب است که در تمامی حوزه های تمدن ساز، با تکیه بر مولفه های فرهنگ و هنر و الگوگیری از تعالیم الهی، به گونه ای عمل کنیم که نسل آینده از دستاوردهای این نظام، به بهترین شکل ممکن استفاده کرده و موجب رشد و شکوفایی بیش از پیش میهنمان شوند.

 حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید ابراهیم میر احمدی امام جمعه شهرستان گلوگاه نیز در جلسه تفسیر خود، پیرامون فرازهایی از آیات نخست سوره بقره صحبت نموده و در حاشیه این جلسه گفت: خوشحالیم که مدیر جوان و دغدغه مند فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشراف به حیطه های کاری خود، توانسته اوضاع فرهنگی هنری و مذهبی استان را معطر نموده و فضا را برای حضور و فعالیت جوانان و نوجوانان مساعدت تر کند.

 حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی همچنین با اشاره به اهمیت حضور روحانیت در بطن امور فرهنگی کشور، اذعان داشت: ما باید با سلاح تقوا و ایمان، نسبت به ارتقاء فرهنگی جامعه تلاش نموده و با جذب جوانان و نوجوانان به مشارکت های گروهی در این عرصه، موجب شکوفایی هرچه بیشتر خلاقیت و استعدادهای عزیزانمان شویم.

 امام جمعه شهرستان گلوگاه همچنین از مسئولین استانی خواست تا با مشارکت جدی خود، نسبت به تقویت همکاری های اثرگذار با متولی فرهنگ و هنر استان دغدغه بیشتری داشته باشند.