تا حالا به این فکر کرده اید که چقدر خوب می‌شد اگر زبان انگلیسی را در خانه‌ی خودتان یاد می‌گرفتید؟ هم خیلی راحت است و هم مزایای زیاد دیگری دارد. مثلا اگر خیلی دوست داشته باشید انگلیسی یاد بگیرید، اما وقت کافی نداشته باشید، یا اگر موسسه‌های زبان از خانه یا محل کارتان خیلی دور باشند یا هزینه‌های شان خیلی زیاد باشد، در این صورت بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل است. شاید الان دارید به این فکر می‌کنید که یاد گرفتن مکالمه در خانه خیلی سخت است، چون کسی نیست که اشتباهات تان را اصلاح کند یا این‌که چطور می‌توانید پیشرفت کنید در حالی که نمی‌دانید کجای کارتان ایراد دارد؟ برای آشنا شدن با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل حتما این مطلب را مطالعه کنید.  

گام اول استفاده از تکنیک‌های سرگرم کننده

۱. مطالعه، مطالعه و مطالعه.
یکی از ساده‌ترین کار‌هایی که می‌توانید برای یادگیری سریع انگلیسی انجام دهید این است که تا حد امکان مطالعه کنید. در هر زمانی مطلب بخوانید. این باعث می‌شود دایره واژگان تان بزرگ تر شود و همچنین به یادگیری دستور زبان و زبان عامیانه نیز کمک خواهد کرد.
• خواندن مطالب کمدی. یک گزینه آسان، اگر نمی‌خواهید کتاب‌های کودکان را بخوانید، به جای آن خواندن کتاب‌های طنز یا کمیک می‌تواند گزینه جالبی باشد. می‌توانید بسیاری از کتاب‌های طنز به زبان انگلیسی را از کتابفروشی‌ها و بصورت آنلاین بخرید، یا می‌توانید مطالب کمیک ارائه شده در وب سایت‌ها را به صورت آنلاین بخوانید (معمولاً به این‌ها وب کمیک (webcomics) گفته می‌شود).

• کتاب‌هایی را که قبلاً خوانده اید دوباره بخوانید. اگر کمی از آنچه اتفاق می‌افتد را بدانید، در این صورت ساده‌تر حدس خواهید زد و درک کلمات را خواهید داشت.

• روزنامه بخوانید. روزنامه‌ها روش خوبی برای یادگیری اصول اولیه یک زبان هستند، زیرا آن‌ها معمولاً گرامر بسیار خوبی دارند و به گونه‌ای نوشته می‌شوند که درک آن آسان باشد. نسخه‌های آنلاین بسیاری از روزنامه‌های خوب انگلیسی زبان، مانند New York Times یا The Guardian را می‌توانید پیدا کنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۲. فیلم تماشا کنید. تماشای فیلم به شما کمک می‌کند تا انگلیسی خود را بهبود ببخشید، از این طریق مهارت شنیداری خو را تقویت کنید و همچنین در یادگیری کلمات جدید کمک می‌کند. می‌توانید تماشای فیلم‌ها را با زیرنویس‌ها شروع کنید، اما با زیرنویس‌های خاموش اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. در این صورت توجه خود را به گوش دادن به کلماتی که می‌دانید متمرکز کنید و کلماتی را که نمی‌دانید و تنها می‌شنوید سعی کنید حدس بزنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۳. بازی‌های MMO را انجام دهید. MMO بازی‌های ویدئویی هستند که این امکان را فراهم می‌آورد تا با افراد دیگر به صورت آنلاین بازی کنید. می‌توانید بازی با افراد ساکن کشور‌های انگلیسی زبان را انتخاب کنید که این امکان را می‌دهد تا با آن‌ها صحبت کنید و از آن‌ها یاد بگیرید. سعی کنید بازی‌های Guild Wars، World of Warcraft یا The Elder Scrolls Online را بازی کنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۴. عضویت در شبکه‌های آنلاین pen-pal. وب سایت pen-pal شبکه‌های دوسته برای افرادی هستند که سعی می‌کنند زبان شما را که ایمیل می‌نویسید، یاد بگیرند. نیمی از ایمیل‌های خود را به زبان مادری می‌نویسید تا آن‌ها بتوانند تمرین کنند و نیمی از آن‌ها را به زبان انگلیسی تا بتوانید تمرین کنید. همچنین می‌توانید در مورد هر آنچه می‌خواهید صحبت کنید! وب سایت‌های زیادی وجود دارند که کمک می‌کنند یک pen-pal پیدا کنید.   چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۵. دوستی برای تمرین زبان انگلیسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید فقط با افراد زبان انگلیسی به صورت آنلاین و چت، ایمیل و اسکایپ دوست شوید. با پیوستن به انجمن‌های طرفداران یا از طریق جوامع یادگیری زبان مانند Fluentify، دوستان آنلاین پیدا کنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۶. با موزیک‌های زبان اصلی بخوانید. یادگیری و آواز خواندن آهنگ‌ها یکی دیگر از راه‌های خوب برای تقویت زبان انگلیسی است. چیزی که در یادگیری صدا‌های انگلیسی کمک می‌کند (قافیه‌ها به تلفظ بهتر کمک می‌کنند). همچنین برای بزرگ‌تر شدن دایره واژگان مفید خواهد بود. آهنگی را که دوست دارید پیدا کنید، آن را به خاطر بسپارید و معنی اشعار را درک کنید.

چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم

گام دوم مطالعه جدی

۱. یک دوره زبان انگلیسی شرکت کنید. دوره‌های انگلیسی به یادگیری مهم‌ترین کلمات و دستور زبان کمک می‌کند و می‌تواند به شما اطمینان دهد که همه چیز را به درستی یاد می‌گیرید. دو روش اصلی برای گذراندن دوره‌های زبان انگلیسی وجود دارد:

• یک دوره آنلاین بگذرانید. می‌توانید دوره‌های آنلاین را طی کنید. برخی از این دوره‌ها هزینه و بعضی دیگر رایگان هستند. آن‌هایی که هزینه دارند ممکن است از نمونه‌های رایگان بهتر باشند، اما نه در تمام موارد! نمونه‌های خوب برنامه‌های آنلاین LiveMocha و Duolingo هستند.


باور‌های غلط درباره یادگیری زبان‌انگیسی


• دوره‌ای را در یک موسسه بگذرانید. می‌توانید به یک کالج محلی یا یک مدرسه زبان انگلیسی بروید. این دوره‌ها هزینه دارند، اما وجود یک معلم بسیار مهم خواهد بود و به شما در یادگیری سریع‌تر برای یادگیری کمک خواهد کرد.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۲. یک مقاله بنویسید. این امر شما را مجبور به تمرین نوشتن می‌کند. همچنین به جای تکرار جملاتی که قبلاً می‌شناسید، جملات جدید را تمرین می‌کنید. می‌توانید خاطرات روزانه خود را یادداشت کنید. همچنین باید یک دفتر کوچک را نگه دارید که در هنگام شنیدن یا دیدن کلمات جدید آن‌ها را بنویسید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۳. سفر به یک کشور انگلیسی زبان. سفر به مکانی که همه انگلیسی صحبت می‌کنند به شما کمک می‌کند تا خیلی سریع یاد بگیرید. یک کار موقت یا تحصیل در خارج از کشور را در یک کشور انگلیسی زبان انتخاب کنید. همچنین می‌توانید سفر‌های کوتاه تری داشته باشید، اما حضور در چنین جوامعی برای یادگیری زبان حداقل ۳ ماه، بیشترین کمک را خواهد کرد.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۴. به خودتان آموزش دهید. البته، می‌توانید خودتان نیز انگلیسی یاد بگیرید. ترفند آموزش سریع انگلیسی به خودتان، مهمترین چیز برای شماست. تمام وقت آزاد خود را صرف مطالعه و انگلیسی کنید تا جایی که می‌توانید از این زمان‌ها استفاده کنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۵. از ابزار‌های آنلاین و برنامه‌های تلفنی استفاده کنید. ابزار‌های آنلاین زیادی برای کمک به یادگیری سریع انگلیسی وجود دارد. از برنامه‌های متنوع برای گوشی‌های همراه گرفته تا انواع فلش کارت و برنامه‌های تلفن متغیر است. برنامه‌های ANKI (مرتبا)، Memrise (مرتبا و موارد دیگر) را امتحان کنید، یا Forvo (راهنمای تلفظ).
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۶. خود را غرق در زبان انگلیسی کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری یک زبان جدید است. این بدان معنی است که باید هر روز و حداقل ۳ ساعت در روز انگلیسی یاد بگیرید. یک ساعت یک بار در هفته برای یادگیری زبان جدید به هیچ وجه کافی نیست. اگر بتوانید حداقل ۶ ساعت در روز را به گوش دادن، نوشتن و صحبت کردن به زبان انگلیسی اختصاص دهید، این بیشترین کمک را به شما می‌کند.

چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم

گام سوم باید‌ها و نباید‌های یادگیری زبان انگلیسی

۱. با مجموعه‌های کوچک از کلمات کار کنید. وقتی می‌خواهید کلمات جدید یاد بگیرید، از لیست واژگان سخت کار را شروع نکنید. فقط چند کلمه را همزمان یاد بگیرید و تا زمانی که واقعاً آن کلمات را یاد نگرفته اید، سراغ واژگان جدید نروید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۲. همه چیز را در خانه خود برچسب گذاری کنید. بر روی همه چیز در خانه خود برچسب بزنید تا در یادگیری آن کلمات به شما کمک کند. این کار کمک می‌کند تا زمانی که کلمه را می‌بینید، به جای اینکه همه چیز را در سر خود ترجمه کنید، تصویر آن را در ذهن خود بسازید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۳. از تصاویر Google استفاده کنید. جستجوی تصویر Google راهی عالی برای یادگیری واژگان (و برخی دیگر از انواع کلمات) در یک زبان است. کلمات جدید را در ابزار جستجوی تصویر جستجو کنید و تصاویر نشان داده شده به شما در یادگیری کمک می‌کنند!
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۴. سعی نکنید با فلش کارت لغات را یاد بگیرید. به طور کلی، شما نباید مرتبا فقط از کلمات استفاده کنید. این به شما می‌آموزد که همه چیز را درون سر خود ترجمه کنید و باعث می‌شود انگلیسی را که می‌شنوید دیرتر یاد بگیرید. درعوض، سعی کنید کلمه انگلیسی را با صدا یا تصویر به حافظه خود بسپارید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۵. بیش از حد روی دستور زبان تمرکز نکنید. نکته انگلیسی این است که اکثر مردم با گرامر درست صحبت نمی‌کنند و تعداد کمی از افراد حتی با گرامر خوب صحبت می‌کنند. اگر تمام وقت خود را صرف یادگیری گرامر کنید، وقت زیادی را هدر می‌دهید. اشتباه صحبت کنید: اشکالی ندارد! بالاخره یک نفر شما را اصلاح می‌کند و با گذشت زمان یاد خواهید گرفت. سرانجام درست می‌شود و حتی لازم نیست در مورد آن فکر کنید.
چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم
۶. از صحبت کردن نترسید! مهم‌ترین بخش یادگیری سریع یک زبان فقط گفتن آن است. فقط تا جایی که می‌توانید از مهارت‌های زبانی خود استفاده کنید. نگران نادرست بودن یا نگفتن چیزی درست نباشید. استفاده نکردن از مهارت‌ها باعث می‌شود یادگیری بسیار کندتر شود.

چگونه زبان انگلیسی را به سرعت یاد بگیریم