روزنامه امین
سرمقاله
وحید خدادادی/روزنامه نگار

در اقدامی شاهکارگونه و جدید ۶۰ میلیون نفر ایرانی ماهانه ۶۰ هزار تومان دیگر به عنوان یارانه دریافت می کنند البته این یارانه به صورت نقدی به افراد پرداخت نمی شود و شهروندان ایرانی با این یارانه فقط می توانند کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت، تخم مرغ، شکر، روغن و … را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای خریداری کنند.
اقدام انقلابی مجلس انقلابی که در راستای به تعبیر بهارستانی‌ها کاستن از فشار اقتصادی صورت گرفته قرار است اگر اتفاق خاصی نیافتد، از مهرماه اجرایی شود و دولت باید برای پرداخت یارانه جدید در نیمه دوم سال، ۳۰ هزار میلیارد تومان از بودجه سال ۹۹ را کنار بگذارد!
قبل از ورود به بحث روز جهانی ناشنوایان را به مسئولانی که گوششان به مشکلات مردم بدهکار نیست، تبریک می‌گوییم.
بحث اول در مورد کمک معیشتی است. دهم هر ماه ۵۵ هزار تومان، بیستم همان ماه ۴۵۵۰۰ تومان و این بار هم گویا ۱۵ ماه ۶۰ هزار تومان! مردم را مسخره کرده‌اید؟ افکار عمومی باید کلی استرس بکشد که آیا این بار شامل این کمک معیشتی خواهد بود یا نه؟ ثانیا دلیل این خیمه شب بازی‌ها چیست؟ سختتان است که یک روز را به عنوان روز واریز یارانه اعلام کنید؟ چه معنایی دارد که هر ده روز چندرقازی را دست مردم می‌دهید و از بابتش کلی منت هم می‌گذارید؟
موضوع بعدی در رابطه با مبلغ این کمک‌های دولتی و منبع تامین آن است! دولت در این اوضاع وحشتناک بودجه و کسری‌هایی که موجب شده تا به هر بد اخلاقی برای تامین آن دست بزند، قرار است این مبلغ را چگونه تامین کند؟
از سویی این ارقام من دراوردی را از کجا در می‌آورید؟ با کدام محاسبات به ۶۰ هزار تومان و ۵۵ هزار تومان و ۴۵۵۰۰ تومان رسیده‌اید؟ آقایان بفرمایند که چرا نوبت خودشان که می‌رسد کمک های ۶۲۰ میلیونی و دنا پلاس در میان است و ارقام به قدری سنگین شده که نماینده‌ای مبلغ دو میلیون تومان را رشوه نمی‌داند و شیرینی خطاب می‌کند، اما به مردم که می‌رسد خزانه ته می‌کشد و ارقام
خجالت آور می‌شود؟ وقتی از نگاه برخی دو میلیون تومان شیرینی است، پس ۶۰ هزار تومان را باید چه نامید؟
خدمت انور دوستان عارضیم که نه در گذشته دور که در همین هفته اخیر روغن نباتی پنج کیلویی که همین ماه قبل از ۵۰ به ۷۰ هزار تومان رسیده بود، دوباره اوج گرفت و به ۹۰ هزار تومان سلام کرد. از قیمت چای، برنج و تخم مرغ خبر دارید؟ قیمت یک شانه تخم مرغ از سی هزار تومان گذشت و با این رقمی که دوستان ما را منت دار خود کرده‌اند تنها می توان یک و نیم شانه تخم مرغ خرید و خدا را شاکر بود. انصافا این دیگر اگر اسمش مسخره بازی نیست، پس چیست؟
مصوبات کمکی دولت و مجلس هیچ تناسبی با اوضاع وحشتناک بازار ندارد و کافی است عزیزان مسئول فقط یک بار برای خرید مایحتاج روزانه تشریف ببرند، آن وقت متوجه خواهند شد که چه اتفاقی در اقتصاد کشور در حال رخ دادن است!