به گفته سرپرست فرمانداری چابهار، شرایط شهر چابهار به حالت عادی بازگشته است.

به گزارش امین، رحمدل بامری گفت: هم‌اکنون «شرایط عادی در حوزه‌ شهر برقرار است و همه دارند به کار و زندگی‌شان ادامه می‌دهند.

او در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون هیچ گروه تروریستی مسئولیت این اقدام را به عهده گرفته است؟ گفت: تا الآن چیزی را اعلام نکردند، اما آن‌چه که مسلم است این است که قطعا گروه‌های تروریستی وابسته به نظام سلطه این کار انجام داده‌اند. همان گروه‌های زبون و ذلیلی که از همه جا درمانده‌اند و نمی‌تواند رو در روی نظام اسلامی تاب بیاورند.

سرپرست فرمانداری چابهار همچنین گفت: از آن چند نفری که مجروح شده بودند همه مرخص شدند و فقط یک نفر در حال عمل جراحی است، که حال او خوب است. جرم آن کودک یا عابر پیاده‌ای که دچار حادثه می‌شود، چیست؟ جرم او این است که روی پای خود ایستاده و از ۴۰ سال است که از نظام خود و مظلومین جهان دفاع می‌کند.

او همچنین اقدام تروریستی امروز را بزدلانه و فاقد هرگونه ارزش نظامی دانست.

گفتنی است در گزارش‌های منتشرشده مشخص شده است که یک ستواندوم و یک سرباز وظیفه نیروی انتظامی در این حادثه تروریستی شهید شده اند. راننده این خودرو نیز در اثر انفجار کشته شده.

رئیس اداره بهداشت و درمان چابهار هم گفته است که بیست و هفت نفر در این انفجار زخمی شده‌اند که حال یکی از آنان وخیم است. وی گفته تعدادی غیرنظامی از جمله زن و کودک در میان زخمی شدگان هستند.