شاگردان ارنستو والورده که مدعی اصلی قهرمانی در رقابت های این فصل لالیگا هستند، با پیروزی پرگل در دیدار امشب که با هت تریک مسی به دست آمد، یک گام دیگر به کسب این عنوان نزدیک شدند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه ۱۳، تیم میزبان صاحب اولین موقعیت جدی بازی شد اما خسه نتوانست از ارسال خوبه خواکین استفاده کند.

در مقابل، این بارسا بود که روی اولین موقعیت جدی اش به گل رسید. روی یک ضربه آزاد بود که لیونل مسی با شوتی دیدنی به تیر دورتر، توانست دروازه حریف را باز کند.

بعد از این گل بازی متعادل دنبال شد و هر دو تیم صاحب موقعیت های نصفه و نیمه ای شدند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در دقیقه ۴۱، لوئیس سوارز صاحب یک موقعیت خوب شد و می توانست گل دوم را برای بارسا به ثمر برساند اما ضربه او به کنار دروازه بتیس برخورد کرد.

اما فشار حملات بارسا در دقایق پایانی نتیجه داد و این تیم سرانجام در دومین دقیقه از وقت های تلف شده نیمه اول به گل دوم رسید. روی حرکت خوب سوارز و پاس پشت پای او بود که مسی صاحب موقعیت شد و با یک ضربه هوشمندانه، کار را تمام کرد. نیمه اول با همین دو گل به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم هجومی آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی صاحب یکی دو موقعیت نصفه و نیمه شدند. در دقیقه ۵۶، کانالس در موقعیتی که به نظر می رسید آفساید باشد، با دروازه بان بارسا تک به تک شد اما نتوانست از این فرصت استفاده کند.

چند دقیقه بعد نوبت بازیکنان بارسا بود که روی یک حرکت خوب، روی دروازه بتیس موقعیت سازی کنند اما سوارز نتوانست از پاس عالی مسی استفاده کند و این فرصت هم از دست رفت.

سوارز دقیقه ۶۲ یک موقعیت دیگر از دست داد اما یک دقیقه بعد، روی یک حرکت انفرادی دیدنی، گل سوم را به ثمر رساند. او که در میانه زمین حریف صاحب توپ شده بود، بعد از پشت سر گذاشتن چند مدافع بتیس، در موقعیتی تک به تک، کار را تمام کرد.

تیم میزبان که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت، بعد از این گل پیش کشید و بعد از یکی دو موقعیت نصفه و نیمه، در دقیقه ۸۲، یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی حرکت خوب لایتس و پاس او در درون محوطه جریمه، لورن مورون با یک ضربه دیدنی، توپ را به گوشه دروازه تراشتگن فرستاد.

اما سه دقیقه بعد، مسی توانست با زدن سومین گلش در این دیدار، اختلاف را به سه گل افزایش بدهد. او بعد از یک و دو با جوردی آلبا، یک ضربه چیپ تماشایی و غیرقابل مهار زد که با عبور از بالای دست دروازه بان حریف، وارد دروازه شد.

در دقایق پایانی باز هم این بازیکنان بارسا بودند که برای زدن گل های بعدی، تلاش بیشتری انجام دادند و مسی می توانست در وقت های اضافه، گل چهارمش را به ثمر برساند اما ضربه او به تیر برخورد کرد و بازی با همان نتیجه ۴-۱ به پایان رسید.