به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار “احمدعلی گودرزی” فرمانده انتظامی استان فارس اظهار داشت: با توجه به تبعات ناشی از تولید و توزیع مشروبات الکلی دست‌ساز و در پی توقیف یک دستگاه کامیون و دستگیری ۲ نفر و کشف یک هزار و ۵۴۰ لیتر مشروبات الکلی سمی از بار آن در شیراز توسط ماموران پلیس اطلاعات، شناسایی و پیگیری برای دستگیری عاملان اصلی توزیع الکل سمی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در شیراز بر اثر مصرف مشروبات الکلی تاکنون ۴ نفر فوت و ۳۵ نفر مسموم شده اند، افزود: ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان فارس از نخستین لحظات وقوع این حادثه تحقیقات را آغاز کردند و آن را مورد پیگیری جدی قرار دادند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: ماموران پس از تحقیقات فنی و تخصصی مطلع شدند که ۲ عامل و سرکرده اصلی پخش مشروبات الکلی حامل مواد سمی “پترولیوم اتر” در یکی از استان‌های شمالی کشور مخفی شده اند. سردار گودرزی تصریح کرد: ماموران پلیس اطلاعات با اخذ نیابت قضائی به آن استان اعزام و در یک عملیات ضربتی موفق شدند هر ۲ متهم را دستگیر و به استان فارس انتقال دهند.

فرمانده انتظامی استان گفت: متهمان سرکرده اصلی توزیع‌کننده مشروبات دست‌ساز سمی بودند، در بازجویی فنی و تخصصی به جرم خود اقرار و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند. سردار گودرزی در پایان هشدار داد: پلیس استان فارس بدون اغماض با توزیع کنندگان مشروبات الکلی برابر قانون برخورد می‌کند.

شایان ذکر است، برابر نظر مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس مصرف هر ۱۰ سی سی از این مشروبات می‌تواند یک نفر را به کام مرگ بفرستد که در واقع پلیس با اقدام خود از مرگ ۱۵۴ هزار نفر جلوگیری کرد.