مردم تبریز به این مدل اتفاقات عادت کرده‌اند. اِلمان پیانو اولین المان نبوده و آخرینش هم نخواهد بود. ماجرا به ساخت المان زیبای پیانو در فلکه دانشگاه یا همان میدان جانبازان در روزهای گذشته مربوط میشود که شب گذشته به دلایل نامعلومی‌جمع‌آوری شد.

ویدیو تخریب این المان دقایقی بعد در رسانه‌ها منتشر و موجی از اعتراض و ناراحتی مردمی‌را به همراه داشت. سید قاسم ناظمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: کاش برای همیشه مدیران جرات کنند و کسانی را که در کار آنها اعمال نظر میکنند را به مردم معرفی کنند. و اگر قرار است این سازه از شهر برچیده شود ما آماده‌ایم آن را در یکی از مراکز فرهنگی نصب کنیم.

هنوز ماجرای المان تکم چی‌ها فراموش نشده و معلوم نشد چرا آن سازه‌ها حذف و سپس به جای خود بازگردانده شدند.

از مسئولان شهری اعم از مدیرکل سازمان سیما منظر شهرداری، شهرداری منطقه دو و مسئولین روابط عمومی‌شهرداری تبریز، سازمان سیما منظر تا به این لحظه در خصوص حذف المان پیانو توضیحی نداده‌اند.

از میان مسئولین مربوطه تنها معاون خدمات شهری منطقه ۲ شهرداری تبریز به پایگاه خبری نصر گفته است: این المان به دستور شهردار تبریز برچیده شده چراکه مکان یابی آن اشتباه بوده و قرار است در محلی دیگر به زودی نصب شود.

به نظر میرسد احداث و حذف یکباره المانی که در تبریز با استقبال مردم مواجه شده بود، بازی جدیدی است برای ایجاد حواشی و گرفتن ماهی از آب گل آلود! این گمانه زنی‌ها را برخی از فعالین فرهنگی و اجتماعی تبریز در فضای مجازی مطرح کرده‌اند.

«ایجاد نارضایتی اجتماعی و بهره برداری انتخاباتی، بازی جدید سیاسی برای فراری دادن متهم ردیف اول عقب‌ماندگی تبریز، شعبده بازی جدید قبل از چهلم پاکبان تبریزی» از جمله گزاره‌هایی است که در شبکه‌های اجتماعی پیرامون حذف اِلمان پیانو مطرح شده است.