حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم روز سه شنبه در نشست مدیران تعلیم و تربیت نواحی سپاه عاشورا، افزود: در این راستا مدیران تعلیم و تربیت در بخش های مختلف به ویژه در مجموعه های سپاه و بسیج باید جوانان ایرانی را برای پذیرش مسئولیت های بزرگ انقلاب برای گام دوم و سال های آینده آماده کنند.

به گزارش امین، وی اظهار داشت: باید توجه داشت که مقوله تربیت قبل از تعلیم و اهمیتی فراتر از آن دارد، به همین خاطر تزکیه بر آموزش مقدم است و این امر به معنی رتبه برتر تربیت نسبت به تعلیم است، هر چند این تقدم زمانی نیست.

آل هاشم با اشاره به آموزه های قرآنی درباره اهمیت و ارزش تعلیم و تعلم، اضافه کرد: در چندین جای قرآن کریم آیاتی مبنی بر اینکه پیامبران را فرستادیم تا مردم را تزکیه کنند و از آلایش‌ها و آلودگی‌ها پاک کنند و به آن‌ها کتاب و حکمت تعلیم دهند، وجود دارد که نشانه ای واضح از جایگاه تعلیم در اسلام است.

وی ادامه داد: بر همین اساس و با توجه به شرایط خاص کشور مدیران تعلیم و تربیت باید جوانان ایرانی را برای پذیرش مسئولیت های بزرگ انقلاب برای گام دوم آماده کنند.

امام جمعه تبریز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع و سردار شهید سلیمانی، گفت: این سردار بزرگ اسلام وابسته به هیچ حزب و جناحی نبود و در مسیر ولایت حرکت کرد و خط قرمزش هم ولایت بود.

آل هاشم ادامه داد: بر اثر خون شهید سلیمانی و شهادت غریبانه و مظلومانه او، یک واقعه بیدار کننده و هشدار دهنده در ایران و جهان اسلام به وجود آمد.