به گزارش امین از ساری حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم عزیز و قدردانی از تلاشهای دست‌اندرکاران برگزاری طر ح ضیافت الهی در امامزادگان اظهار کرد: اداره کل  اوقاف و امور خیریه مازندران همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان و با هدف ارتقاء سطح معرفتی و ترویج فرهنگ دینی و قرآنی و همچنین ایجاد فضای معنوی و انس با قرآن طرح ملی «ضیافت الهی» را در سطح بقاع متبرکه برگزار می‌کند که امسال این طرح در ۳۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان با مشارکت مبلغان دینی اعزامی از شهر مقدس قم و روحانیان مستقر و بومی و همکاری خادمان و متولیان بقاع متبرکه برگزار شد و عملا این طرح در روز عید سعید فطر پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی با اقامه نماز عید سعید فطر در بقاع متبرکه پایان می‌یابد، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، نماز عید سعید فطر امسال با شرکت گسترده مردم مومن در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با قدردانی از تلاش خستگی‌ناپذیر تمامی دست‌اندرکاران طرح ضیافت الهی تصریح کرد: همزمان با روز عید سعید فطر علاوه بر برپایی نمازعید، برنامه سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و  بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت اجرا خواهد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: خطبه‌های این نماز در امامزادگان شاخص توسط ائمه جمعه و جماعات و در دیگر امامزادگان توسط روحانیون اعزامی یا بومی اقامه خواهد شد.

وی با بیان اینکه سفره‌های افطاری ساده هم از دیگر برنامه‌هایی بود که براساس اجرای امینانه نیات واقفان و مشارکت مردمی در امامزادگان برپا  شد، تصریح کرد: توزیع سبد کالا ، اجرای طرح افق، برگزاری محافل قرآنی و جزء خوانی قرآن کریم از دیگر برنامه های اجرایی طرح ضیافت الهی بوده است.