حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در خطبه اول نماز جمعه تبریز با شااره به هفته قوه‌قضاییه اظهار داشت: شهید بهشتی چون نگینی بر تارک جمهوری اسلامی می‌درخشد.کار جمعی و گروهی از ویژگی ‌های این شهید سرافراز است.

عقلانیت شهید بهشتی زبانزد است

وی با بیان اینکه باید شهید بهشتی را به نسل جوان امروز بشناسانیم خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی استان از طریق برگزاری نمایشگاه‌ها این شهید مظلوم را معرفی کنند. البته در این استان با ساخت موزه میانه‌ای ندارند حتی در تخریب موزه‌ها پیشقدم هستند. شهید بهشتی به معنای واقعی مرد عاقلی بود روحیه کار جمعی در این شهید زبانزد عام و خاص بود.

مواد مخدر ابزار اقتصادی و سیاسی دشمن

امام جمعه تبریز در خطبه های دوم نماز جمعه تبریز با اشاره به خطرات مواد مخدر در کشور یادآورشد: انواع مواد روانگردان در طی این سال ها رشد فزاینده‌ای داشته به طوری که  از ۱۶۶مورد به ۸۰۳نوع رسیده است. مواد مخدر به یک ابزار سیاسی اقتصادی تبدیل شده است و دشمن تلاش دارد نیروی جوان کشور را به سمت مواد مخدر بکشاند. در سال گذشته ۹۵۰ تن مواد مخدر در کشف کشف شد.

وی با بیان اینکه اقدامات درمانی و حمایتی باید از طرف دولت انجام شود گفت: مبارزه با مواد مخدر باید علمی و دقیق باشد در این راستا می‌توان از ظرفیت دانشگاه‌ها و حوزه‌های پژوهشی استفاده کرد. خانواده باید مراقبت کنند فرزندانشان در دام این افیون نیافتند.

قطعی آب بیش از حد انتظار است

خطیب جمعه تبریز در بخش دیگری از خطبه ها به اشاره به قطعی آب در بخش هایی از شهر تاکید کرد: قطعی آب بیش از اندازه است به طور متواتر از اقصی نقاط تبریز تماس گرفته و اظهار گلایه می‌کنند، مسئولان شرکت آب و فاضلاب حتی الامکان با ابلاغ اطلعیه‌هایی مردم را از قطعی آب مطلع کنند.

آمریکا، نمونه عینی تروریست دولتی

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌‌هاشم دولت آمریکا را نمونه واقعی تروریست خواند و عنوان کرد: رژیم ایالات متحده همیشه از عناصر ضدانقلاب در ایران به طرق مختلف حمایت کرده است. مخالفت آمریکا با ایران فقط در موضوع هسته‌ای نیست، بلکه هدف نهایی اصل انقلاب اسلامی ایران است. تیرماه سیاهه اقدامات آمریکا علیه ملت ایران است.

امام جمعه تبریز کشتار مسافران هواپیمایی ایران را نمونه واقعی تروریست دولتی آمریکا دانست و تصریح کرد: اهدای مدال افتخار به کاپیتان حقوق بشر مورد ادعای غرب را زیر سوال برد. خود مردم آمریکا عروسک خیمه‌شب بازی لیبرال دموکراسی غرب قرار گرفتند.

نارضایتی مردم از گرانی کالاها

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه تبریز به موضوع گرانی کالا در بازار اشاره کرد و اظهار داشت: گرانی  شدیدی در بازار حاکم شده به نوعی که موجب نارضایتی در بین عموم مردم شده است. عوامل مختلفی در ایجاد گرانی دخیل بوده است.

وی ادامه داد: گرانی در بازار بیداد می‌کند، وضعیت بازار ارز طلا و مسکن ناخوشایند است. چرا هرساله موجی از گرانی در اوائل سال به راه می‌افتد؟ افسارگسیختگی بازار قابل تحمل نیست. عدهای معتقدند گرانی‌ها ناشی از تحریم های ظالمانه است ولی باید پرسید آیا گرانی ۳۰ میلیونی پراید هم به تحریم  ربط دارد؟

فقدان هماهنگی بین دستگاه‌های دولتی مشهود است

امام جمعه تبریز نقش مافیای اقتصادی در گرانیهای اخیر را قابل توجه دانست و عنوان کرد: باندهای مافیایی برای تقویت منافع نامشروع اقتصادی خود بازار را به سمت تلاطم می‌کشانند. عدم یک نظارت هوشمند فعال و مستمر باعث سوءاستفاده فرصت طلبان می شود از طرفیفقدان هماهنگی های لازم بین دستگاهها و وزارت خانه های مختلف مشهود است.

سوال بی پاسخ همیشگی درباره گوجه فرنگی

وی با اشاره به اختلاف وزارت جهادکشاورزی با وزارت صمت  خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است نارضایتی ایجاد کرده و سپس آن را به کف خیابان بکشاند، نفوذی‌های دشمن در اقتصاد رسوخ کردند باید نگاه واقع‌بینانه به مسائل گرانی داشته باشیم. رئیس جمهور باید بپذیرد که ۷۰ درصد مشکلات ناشی ریشه در عدم نظارت و عدم اجرای صحیح قانون است. چرا باید گوجه‌فرنگی در فصلی از سال گران شود این برای ما یک سوال بی پاسخ است. قاطعیت در سیاست گذاری و اجرا حلقه مفقوده ای است که به چشم نمی آید.

دادستان‌ها به احتکار خودرو ورود کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان ورود قوه‌قضاییه به موضوعات گرانی را لازم دانست و گفت: همانطور ی که دادستان تهران به احتکار خودرو ورود کرد دادستان‌های دیگر شهرها نیز باید به این مسئله ورود کنند. عامل اصلی گرانی قیمت خودرو مربوط به برخی سایتهای اینترنتی است. چرا بایدقیمت خود رو در اینترنت تعیین شود؟ ؟ نقش وزارت صمت، ارتباطات و پلیس فتا چیست؟

اظهارات متناقض مسئولان کلاف سردرگم بازار

حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم اظهارات متناقض مسئولان را باعث سردرگم شدن مردم دانست و بیان داشت: دولت باید با هماهنگی و برنامه و اقدامات به موقع، تحولات موثری انجام دهدنباید تلقی رهاشدگی امور در سال آخر دولت در اذهان عمومی شکل گیرد. از طرفی مجلس یازدهم یک مجلس جوان و انقلابی است باید از دولت مطالبه کند. مردم انتظار دارند مجلس در سال اول خود گرهی از مشکلات مردم را باز کند. عبور از شرایط نابسامان اقتصادی نیاز به یک تقسیم کار ملی دارد. قطعا سهم مسئولان و دولت بیشتر و گسترده تر است.

انتهای پیام/