داوود پور علی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: نوسانات اخیر ارزی در کشور باعث افزایش ۸۰ درصدی قیمت یک دست لباس فرم مدارس شده است.

پور علی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی باعث افزایش ۷۰درصدی قیمت پارچه شده است تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون قیمت مواد اولیه همچون نخ و سوزن و دکمه ۳ برابر شده که در افزایش قیمت لباس فرم مدارس موثر بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پارچه‌های استفاده شده در لباس فرم مدرسه کاملا ایرانی بوده و هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد خاطر نشان کرد: متاسفانه مواد اولیه تهیه پارچه، خارجی بوده و کارخانه ها برای تهیه مواد اولیه با مشکل مواجه هستند.

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه با اشاره به اینکه قیمت یک دست لباس فرم مدرسه دخترانه از ۸۷ هزار تومان تا ۱۲۰ تومان با توجه به سایز متغیر است اظهار کرد: عرضه لباس فرم مدارس با قیمت ۷۰۰هزار تومان که در روزهای اخیر خبرساز شد احتمالا مربوط به کت و شلوار فرم است.

پور علی در خصوص نحوه نظارت بر کار تولیدی های دوخت لباس فرم مدرسه یاد آور شد: اکیپ های سیار از طرف اتحادیه و سازمان صنعت و معدن استان در قیمت گذاری و عرضه لباس نظارت دارند و تاکنون چند مورد شکایت به اتحادیه گزارش شده که بیشتر به دلیل سایزبندی و قیمت بوده که باحضور بازرسان رفع شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲۰واحد تولیدی و تک دوز لباس دارای پروانه با اشتغال ۷۰۰نفر در ارومیه فعال هستند افزود: تعداد ۹۱ واحد تولیدی در ارومیه لباس فرم مدارس می دوزند.

رئیس اتحادیه پوشاک و خیاطان ارومیه با اشاره به اینکه تولیدی های لباس در ارومیه در یک جنگ اقتصادی سخت به سر می برند ادامه داد: متاسفانه عرضه لباس در تاناکورای ارومیه که بیشتر لباس ترک و چینی هستند، عدم فرهنگسازی برای استفاده از لباس دوخت داخل، باعث شده از سال گذشته تاکنون ۸ واحد تولیدی در ارومیه به دلیل مشکلات مالی و عدم فروش محصول تعطیل شوند.

پور علی خاطر نشان کرد: اگر به تولیدی های ارومیه بها داده شود و مسئولان حمایت های مالی و کاری از تولیدی های ارومیه داشته باشند، این تولیدی ها پتانسیل و توانایی رقابت با تولیدی های بزرگ کشور را دارند.