در قالب هفته بیست‌ودوم لیگ برتر ایران، از ساعت ۱۹ روز شنبه ۲۵ اسفند ۹۷، استقلال تهران و نساجی قائمشهر به مصاف هم رفتند که استقلال موفق شد با برتری یک گله سه امتیاز این بازی خانگی را بدست آورد و با برد به استقبال دربی برود.

تیم داوری:
داور وسط:
محمدرضا اکبریان
کمک داوران: سعید قاسمی و عسکر محمدی
داور چهارم: مهدی سیفی
داوران خط نگه‌دار: محمدحسین ترابیان و حسین زیاری
ناظر داوری: مسعود عنایت

اخطار:
عبدی (۴۰) و آبشک (۶۷) از نساجی
داریوش شجاعیان (۶۸) و منشا(۹۲) از استقلال

ترکیب استقلال
حسین حسینی، پژمان منتظری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، پاتوسی، علی کریمی، فرشید باقری، ایسما(۶۳- داریوش شجاعیان)، مرتضی تبریزی(۹۰- منشا) و محسن کریمی(۵۶- طارق همام)
سرمربی وینفرد شفر

ترکیب نساجی
محمدامین رضایی(۲۹- حامدلک)، مجتبی ممشلی، توتاتزه، محمد آبشک، رحمان جعفری، مهرداد عبدی، سجاد آشوری(۸۰- امید سینگ)، فرشاد فرجی، علی‌اصغر عاشوری، آرفنگ دافه و حامد شیری(۵۵- احمد عبدالله زاده)
سرمربی مجید جلالی

لحظات حساس
نیمه اول

دقیقه ۱۰: پاس بلند باقری از میانه میدان محسن کریمی را در موقعیتی عالی قرار داد که قبل از زدن ضربه آخر توسط او مدافه نساجی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه ۱۲: میلاد زکی‌پور از سمت چپ و پشت محوطه جریمه به داخل نفوذ کرد و شوت محکم پای راست او به تیر دروازه برخورد کرد. در ادامه هم ایسما توپ ریباندی را جایی فرستاد که رضایی دروازه بان نساجی حضور داشت و به راحتی آن را مهار کرد.
دقیقه ۱۸: پاس بلند فرشید باقری از میانه میدان با نفوذ منتظری از راست همراه شد که در زاویه ای نسبتا بسته ضربه والی پژمان توسط رضایی به زیبایی مهار شد.
دقیقه ۳۲: در یک حرکت ترکیبی از بازیکنان نساجی توپ در فضای خالی پشت سر زکی‌پور به دافه رسید و این بازیکن سنگالی از همان موقعیت سانتر، به نظر مستقیم دروازه استقلال را هدف گرفت و توپ به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. در ادامه هم اتفاق مهمی نیفتاد و در برگشت شوت بازیکن نساجی از پشت محوطه جریمه با اتخلاف زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۳۷: ایسما از سمت چپ با دریبل دو مدافع نساجی به داخل محوطه جریمه نفوذ کرد و توپ ره دقیقا روی خط شش قدم به محسن کریمی پاس داد. کریمی برای شوت زدن زاویه تنگی داشت و بلافاصه با پاسی رو به عقب به فرشید باقری پاس داد. در شلوغی جلوی دروازه نساجی شوت بی دقت فرشید باقری به بیرون رفت.
دقیقه ۳۹: پاس دیدنی پاتوسی به پشت سر مدافعان نساجی با پای چپ و پنالتی برای استقلال روی خطای لک به روی تبریزی.
دقیقه ۴۲:گل اول برای استقلال توسط مرتضی تبریزی از روی نقطه پنالتی. تبریزی پنالتی اش را به وسط دروازه زد ولی لک به سمت راست خودش شیرجه رفت.

نیمه دوم
دقیقه ۵۰:
پاس کات‌بک آبشک در داخل محوطه جریمه به جعفری رسید که ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۵: پاس بلند فرشید باقری از میانه میدان به پشت مدافعین نساجی تبریزی را در موقعیتی تک به تک با لک قرار داد که کنترل توپ ضعیف این بازیکن باعث شد توپ از پایش فاصله زیادی بگیرد و لک توپ را مهار کند.
دقیقه ۵۶: روی یک حرکت ترکیبی زیبا از بازیکنان استقلال و لایی که تبریزی باز کرد، توپ به ایسما رسید که ضربه فنی و کات دار این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۶۰: شوت محکم پاتوسی از پشت محوطه جریمه درست جایی رفت که لک حضور داشت.
دقیقه ۷۶: ارسال طارق از جناح چپ روی پای شجاعیان فرود آمد و این بازیکن پس از کنترل توپ آن را به مدافع نساجی کوبید. در ادامه و در ریباند توپ به پاتوسی رسید و ضربه روی پای چپ این بازیکن هم با اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه ۷۸: یک-دو ی زیبای پاتوسی و تبریزی با دریبل پاتوسی در ادامه همراه شد و این بازیکن در موقعیتی تک به تک با لک نتوانست توپ را از بین پای لک به گل تبدیل کند و توپ برگشتی را مدافع نساجی به کرنر فرستاد.
دقیقه ۷۹: ارسال کرنر شجاعیان روی شش قدم با ضربه سر بازیکن استقلال و مهار لک همراه شد.
دقیقه ۸۵: با خطای مدافع نساجی روی شجاعیان، در موقعیتی ایده‌آل و چسبیده به محوطه جریمه استقلال صاحب ضربه ایستگاهی شد که پاتوسی پشت آن ایستاد. ضربه این بازیکن به سمتی که لک قرار داشت رفت و با اختلافی کم به بیرون رفت.

بدین ترتیب استقلال با این پیروزی ۴۳ امتیازی شد و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به تراکتورسازی در رده دوم ایستاد تا با صدر جدول و پرسپولیس تنها ۲ امتیاز فاصله داشته باشد. حالا دربی نوروزی استقلال و پرسپولیس با حساسیت بالاتری دنبال خواهد شد و استقلال می‌تواند با ادامه روند خوبی که در لیگ داشته، با بردن رقیب دیرینه در هفته بعدی صدرنشین شود. پرسپولیس هم می‌تواند با پیروزی در دربی، رویای قهرمانی استقلال را نقش برآب کند.