محرم محمدزاده امروز در تشریح گزارش کمیسـیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورا در خصوص شرکت تعاونی همشهری با بیان اینکه شرکت همشهری در سال ۹۱  شروع به فعالیت کرده  است، اظهار داشت: در دوره چهارم یکی از اعضاء شورا به‌صورت شبانه ۱۴۰ نفر را به استخدام شرکت تعاونی در آورده است.

وی افزود: کمترین نیروی جذب شده در شرکت همشهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر است.

محمدزاده ادامه داد: در سال‌های ۹۴، ۹۵و ۹۶ و در حال حاضر شرکت، بیمه‌های کارمندان را به‌صورت کامل پرداخت نکرده و در زمان بازنشستگی موجب ایجاد مشکل برای کارمندان خواهد شد.

محمدزاده تصریح کرد: خواسته شورای شهر تبریز عدم قانون گریزی شرکت‌ها است و طبق قانون شهرداری می‌تواند به صورت مستقیم جذب نیرو انجام دهد تا مشکل قانون گریزی شرکت‌های همکار با شهرداری حل شود.

وی با اشاره به مشکلات قراردادها تبعیض در نحوه انجام قراردادها را ناروا دانسته و موجب تضعیف حقوق کارمندان خواهد شد.

عضو شورای شهر تبریز از شهرداری تبریز خواست تا در خصوص نحوه اجرای قراردادها شفافیت بیشتری را انجام دهد تا موجب دلگرمی کارمندان شهرداری شود.

بابایی‌اقدم: ادامه تحصیل کذایی را در شهرداری گسترش ندهیم

فریدون بابایی‌اقدم عضو شورای شهر تبریز در ادامه همچنین با اعلام اینکه افراد دارای مدرک بالاتر تبدیل وضعیت می‌شوند موجب افزایش مدارک کذایی نشوید.

وی با اشاره به امنیت روانی مجموعه شهرداری تبریز اذعان داشت: استرس کاری در شهرداری بسیار زیاد است و کارمندان علاوه بر مشکلات کاری باید به فکر تبدیل وضعیت نیز باشند.

این عضو شورای اسلامی شهر تبریز با انتقاد از حضور افرادی که کارایی مناسبی برای شهرداری ندارند، بیان کرد: کارگران با زحمات بالا در توسعه شهر فعالیت می‌کنند که سود آن را افرادی می‌برند که هیچ سودی برای شهر ندارند.

طرح تبدیل وضعیت هدیه بزرگی برای قشر کارگری جامعه خواهد بود

کریم صادق‌زاده تبریزی رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تبریز با بیان اینکه از زحمات شهرداری برای ساماندهی فعالیت کارمندان خود در راستای تحقق امنیت شغلی کارگران تشکر می‌کنیم، خاطرنشان ساخت: بنده از نزدیک شاهد فعالیت‌های شهرداری در خصوص تبدیل وضعیت کارگران قراردادی و موقت هستم.

صادق‌زاده تصریح کرد: اگر مجلس در آستانه انتخابات همت کند طرح تبدیل وضعیت هدیه بزرگی برای قشر کارگری جامعه خواهد بود.

وی ادامه داد: به‌زودی با اجرای گام اول که ساماندهی ایثارگران و افراد دارای مدرک تحصیلی بالا و گام دوم ساماندهی تمامی کارگران است، شاهد افزایش رضایتمندی قشر زحمتکش جامعه خواهیم بود.

رئیس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تبریز همچنین گفت: طرح جامع شایستگی برای شایسته‌سالاری در شهرداری تبریز که با اجرای آزمون شایسته‌سالاری موجب بالا رفتن تخصص و راندمان کاری کارمندان شهرداری خواهد شد که کاری بسیار پسندیده و قابل تقدیر است.

وی در پایان عنوان داشت: امیدواریم طرح تبدیل وضعیت به نحو احسن اجرا شود تا شاهد افزایش نشاط در میان کارگران و کارمندان شهرداری تبریز باشیم.

محمدباقر بهشتی، دیگر عضو شورای شهر تبریز افزود:  تعداد زیادی در فاصله شورای چهارم و پنجم‌ در شرکت همشهری جذب شده‌اند که باید مشخص شود چه افرادی این کار را انجام داده‌اند.