عنایت‌الله رحیمی عصر سه‌شنبه ١٤ اسفند در شوراي اداري استان كه با حضور معاون علمي و فناوري رئيس جمهور برگزار شد، وجود ايده‌هاي جديد و نوآورانه، توليد خدمات هايتك و سهم بالاي توليد كالاهاي دانش‌بنيان در توليد ناخالص ملي، بهره‌وري بالا، مقاومت در مقابل نوسانات اقتصادي و استقلال سياسي، مديريت پويا و به موقع و آينده پژوهي را از مهمترين ويژگي‌هاي ايجاد اقتصاد دانش‌بنيان عنوان كرد .

به گزارش امین، استاندار فارس تاکید کرد که امروز تحولات بسيار خوبي در حوزه‌هاي علمي و اقتصاد دانش‌بنيان در فارس پي‌ريزي شده و در حال پيگيري است .

وی با بیان اینكه اقتصاد آينده دنيا، اقتصاد دانش‌بنيان است كه دستيابي به آن داراي الزاماتي است، افزود: اقتصاد دانش بنيان داراي پيش نيازهايي است كه احساس و داشتن نياز از مهمترين اين پيش نيازهاست .

استاندار فارس وجود نيروي انساني جوان، وجود دانشگاه‌هاي معتبر، مواد كاني و زير زميني و … را از ديگر پيش برنده‌هاي اقتصاد دانش‌بنيان عنوان كرد .

رحيمي همچنين به بازديد از از پارك علم و فناوري در معيت معاون علمي و فناوري رئيس جمهور اشاره و خاطرنشان كرد: در جريان اين بازديد بعضي از افراد فعال در شركت‌ها نيازمند تسويه در اعطاي تسهيلات و رفع موانع اداري بودند كه اميد است با تحقق آنها شركت‌هاي دانش‌بنيان به سمت توليد انبوه پيش روند .

انتهای پیام