رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در واکنش به اقدام آمریکا برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران گفت: «ترکیه تحولات منطقه را از نزدیک دنبال می‌کند.»
اردوغان ادامه داد: «همه چیز در منطقه در حال تغییر است. این که آمریکا سپاه پاسداران ایران را یک گروه تروریستی اعلام می‌کند و ایران هم در مقابل نیرو‌های آمریکایی را تروریست می‌خواند، اتفاقی عادی نیست.»
رئیس جمهور ترکیه همزمان شدن انتخابات اسرائیل با تروریستی خواندن سپاه و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان از سوی آمریکا را تصادفی ندانست و گفت: «این تحولات عادی نیستند. جالب است که این تحولات همزمان با انتخابات پارلمان اسرائیل رخ داده اند. بر این باوریم که این هماهنگی اتفاقی نیست و از قبل برنامه ریزی شده است. این موضوع را بررسی می‌کنیم.»
پیش از این، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» همتای قطری اش مخالفت خود را با تصمیم آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران اعلام کرده بودند.چاووش اوغلو در کنفرانس مشترکی با همتای قطری‌اش در آنکارا برگزار گفت: هیچ کشوری نمی‌تواند نیرو‌های مسلح کشوری دیگر را تروریستی اعلام کند.

همچنین وزیر خارجه قطر ضمن مخالفت با اقدام واشنگتن، بر لزوم حل اختلافات بین کشور‌ها از طریق دیپلماتیک و با گفتگو تاکید کرد.

آل ثانی افزود: ایران یک کشور با شرایط اقلیمی و جغرافیای مختص خود است و ما به عنوان کشور‌های همجوار با این کشور بایستی به ملاحظات این کشور چه با سیاست‌های آن مخالف یا موافق باشیم نگاه کنیم.

روز دوشنبه ایالات متحده آمریکا در اقدامی خصمانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریسم قرار داد که این اقدام با موجی از واکنش‌های جهانی مواجه شد.