به گزارش امین، در نشستی با اصحاب رسانه در آذربایجان شرقی به مناسبت فرارسیدن هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)، اظهار داشت: علاوه بر اقدامات نرم، پیشگیری از تخلفات و ادامه روند تضییع بیت المال و کمک به رفع موانع تولید و صادرات انجام شده، ارزش ریالی و ارزی پرونده‌های مفاسد اقتصادی تشكیل و برخورد شده به صورت سخت در استان، بر اساس فعالیت نیروهای اداره كل اطلاعات در یك سال گذشته ۶۲ هزار و ۳۵۹ میلیارد ریال و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار است.
وی افزود: طی دو سال اخیر سربازان گمنام امام زمان(عج) در این استان از ۲۴۶ میلیارد تومان فرار مالیاتی توسط دانه درشت‌ها در قالب اقدامات نرم جلوگیری كردند.

ضربه به باند کلاهبرداری سازمان یافته بانکی از طریق خرید و فروش چک بلامحل در آذربایجان شرقی و کشف ۵۰ هزار فقره چک از این باند.
مدیركل اطلاعات آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ۱۹نفر از اعضای اصلی باند کلاهبرداری سازمان یافته تهیه چک های بانکی و جعل اسناد در استان آذربایجان شرقی شناسایی و دستگیر شدند.
وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در اداره کل اطلاعات استان آذربایجان شرقی، ۱۹ نفر از اعضای اصلی باند کلاهبرداری سازمان یافته تهیه چک های بانکی و جعل اسناد در استان مورد رصد و شناسایی قرار گرفته و با همکاری دستگاه قضایی دستگیر شدند.
مدیركل اطلاعات آذربایجان‌شرقی افزود: برابر بررسی های انجام شده و مدارک موجود در پرونده، متهمان اقدام به کلاهبرداری، جعل اسناد، تهیه و خرید و فروش چک های بانکی بلامحل نموده اند و تاکنون بیش از ۵۰ هزار فقره چک به ارزش ۱۸ هزار میلیارد ریال از باند مذکور کشف شد.
وی اضافه کرد: این باند با خرید معتادان و افراد بی بضاعت به نام آنان از بانک‌ها چک گرفته و چک ها را در بازار خرید و فروش می کردند.

دستگیری متخلفان ارزی به ارزش ۵۰ هزار میلیارد ریال
مدیركل اطلاعات آذربایجان‌شرقی در ادامه برخورد با تخلفات ارزی، از شناسایی و دستگیری دو نفر از صرافان به دلیل فعالیت‌های غیرمجاز ارزی به اتهام پولشویی، فرار مالیاتی و قاچاق ارز در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: برآورد ارزش تخلفات بررسی شده تنها از این دو نفر، تاکنون بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

متلاشی شدن شبکه متخلفان وام قرض الحسنه با ۴۲۸ پرونده
وی در بخش دیگری از سخنان خود از متلاشی شدن شبکه متخلفان صدور وام قرض الحسنه در استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: در این زمینه ۴۲۸ پرونده به ارزش ۱۰ میلیارد تومان تشکیل و به مراجع قضایی تحویل شدند.

کشف ۹ هزار دستگاه ماینر و جلوگیری از تضییع روزانه ۲۵۰ میلیون تومان برق مصرفی از بیت المال
مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی از کشف ۹ هزار دستگاه ماینر در استان آذربایجان شرقی در یک سال گذشته با تشکیل جلسات متعدد پایش و اقدام با حضور دستگاه های ذیربط خصوصا استانداری و با همکاری ناجا خبر داد و گفت: با کشف این تعداد دستگاه ماینر، روزانه ۲۵۰ میلیون تومان از تضییع برق مصرفی جلوگیری شده است.

بازگشت زمین‌های ۷ هزار میلیاردی به بیت‌المال
وی تصریح کرد: در سال ۹۹ با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) همچنین ۴۱ هكتار از اراضی شهرک خاوران تبریز به ارزش ۷ هزار میلیارد تومان از دست زمین‌خواران خارج و به دولت بازگشت.
متلاشی شدن برخی شاخه های شرکت هرمی یونیک فاینانس و جلوگیری از خروج ۵ میلیون دلار ارز از کشور

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی همچنین به متلاشی شدن برخی شاخه های اصلی شرکت هرمی یونیک فاینانس اشاره کرد و گفت: ضمن برخورد با این شرکت هرمی، با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) از خروج بیش از ۵میلیون دلار ارز از کشور به واسطه فعالیت شرکت مزبور در استان جلوگیری شد. در این رابطه ۵ نفر دستگیر شده و اقدامات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

اجازه فعالیت مدیر دو تابعیتی را نمی دهیم
وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی براینکه آیا در استان آذربایجان شرقی مدیر دو تابعیتی داریم یا نه، اظهار داشت: اجازه نمی دهیم مدیر دو تابعیتی در استان سمت بگیرد و اخیرا یکی از مشاوران یکی از مدیران دو تابعیتی بود که برکنار شد.مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی تصریح کرد: اجازه فعالیت مدیر دوتابعیتی در استان را نمی دهیم.
دستگیر جاسوس اسرائیل در آذربایجان شرقی
مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس در رابطه با جاسوسان گفت: جاسوس اسرائیلی و چند جاسوس در ارتباط با سرویس‌های امنیتی کشورهای مختلف در استان دستگیر شده اند.
وی حضور نیروهای تکفیری در استان را تکذیب کرد.

اداره اطلاعات اسناد را ارائه می کند/ تایید یا رد داوطلب در انتخابات شورا بر عهده هیات نظارت است
وی با اشاره به تعیین صلاحیت ها در رده های مختلف مدیریتی و انتخابات گفت: ذره ای در انتخابات مجلس و شورا تفاوت قایل نیستیم و اداره اطلاعات در انتخابات شورا تنها سوابق و مستندات را طبق قانون در اختیار هیات نظارت بر انتخابات می گذارد و تصمیم رد و تایید داوطلب بر عهده هیات نظارت بر انتخابات است.

نیاز امروز كشور سلامت اقتصادی است
وی با بیان اینكه نیاز امروز كشور سلامت اقتصادی است، گفت: وزارت اطلاعات در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی همچون؛ قاچاق كالا، رانت‌خواری، فرار مالیاتی و احتكار كالا ایستاده است.
وی خاطرنشان كرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام متعلق به همه مردم و برای همه مردم است؛ از جمله وزارت اطلاعات متعلق به مردم است و برای آنها و در خدمت مردم است.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای پرسنل وزارت اطلاعات مایه افتخار و سربلندی است که امام راحل و معمار عظیم الشان انقلاب اسلامی مدال پر افتخار سربازی گمنام به مجموعه وزارت را اعطا نموده‌اند و مقام معظم رهبری نیز در این ارتباط فرموده‌اند که این مدال باعث افتخار شما عزیزان است.

وی ادامه داد: امروز امنیت موجود جامعه مایه افتخار مردم و مایه شکست دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. در یک سال گذشته ایادی استکبار با محوریت سرویس‌های اطلاعاتی تمام توان خود را در قالب مثلث شوم صهیونیست‌ها، آمریکا، غرب و عربستان تلاش کردند تا ناامنی در جامعه اسلامی را عملی کنند و در این راستا با استفاده از ظرفیت تمامی گروهک‌های معاند و معارض جهت خدشه دار نمودن امنیت ایران اسلامی تلاش نمودند اما با مجاهدت و فداکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان و نیز همراهی و تلاش شورای تأمین استان و اعضای جامعه اطلاعاتی و هوشیاری آحاد مردم فهیم استان تمام این توطئه‌ها نقش بر آب شد.

مدیرکل اطلاعات استان آذربایجان شرقی افزود: امروز دشمنان این مرز و بوم به شدت از شکست نقشه‌های شوم خود عصبانی و خشمگین هستند و مایه افتخار است که در سایه تلاش شبانه‌روزی و دلسوزی و اندیشه‌های خالص و پاک سربازان گمنام امام زمان و با الطاف الهی و عنایات حضرت ولی عصر عجل الله این امنیت و آرامش را تقدیم مردم می‌کنیم و این افتخار و سربلندی برای ما است.

وی گفت: بهترین پاداش برای ما ابتدا حفظ آرامش و تأمین امنیت جامعه خصوصاً آرامش روانی آحاد مردم و رضایت پروردگار متعال است و ما به فرموده رهبر فرزانه انقلاب فقط و فقط در جهت الهی قدم برداشته که رضایت حضرت بقیه الله الاعظم و رهبر معظم انقلاب نیز در همین مسیر است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند همواره شما سربازان‌گمنام را دعا می‌کنم، شما سربازان گمنام به معنای واقعی کلمه مصداق مؤمن هستید. بالاتر از این پاداش و سربلندی و افتخاری برای یک سرباز متصور نیست و این برای ما کافی است که به طور مدام مقام معظم رهبری برای ما سربازان گمنام دعا فرمایند و همین انگیزه سبب شده که پرسنل خدوم وزارت اطلاعات در خدمت به خلق خدا سر از پا نمی‌شناسند.

مدیرکل اطلاعات استان در ادامه به برخی اقدامات و فعالیت‌های اداره کل اطلاعات استان در طول سال گذشته اشاره و اظهار داشت: سرویس‌های اطلاعاتی حریف اقدامات و تلاش‌های پیچیده و گسترده‌ای در حوزه جاسوسی در دستور کار داشته و دارند و اداره کل اطلاعات استان در قالب موارد و پرونده‌های مختلف این اقدامات را رصد و خنثی نموده و مورد برخورد قرار داده است.

وی ابراز داشت: مجموعه تلاش‌ها و اقدامات گروهک‌های ضد انقلاب برای همگرایی و اتحاد و ضربه زدن به نظام اسلامی و خدشه‌دار کردن امنیت جمهوری اسلامی بوده که با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان در مجموعه شورای تامین و جامعه اطلاعاتی استان نقش بر آب شده و به شکر خدا علی رغم تحرکات گسترده و تلاش موذیانه موفق به بحران آفرینی در استان آذربایجان شرقی نشده‌اند.

وی گفت: در حوزه مدیریت و اقدامات جنگ نرم، رصد و شناسایی و توجیه و ارشاد در سایت‌ها و گروه‌ها در فضای مجازی از مأموریت‌های اصلی اداره کل بوده و در راستای خنثی سازی عملیات روانی تخریبی دشمن اقدامات مستمر و تأثیرگذاری در طول سال گذشته انجام یافته است.

وی گفت: این تلاش‌ها عمدتاً در فاز شناسایی موانع تولید و رفع مشکلات حوزه‌های مختلف اقتصادی با برگزاری کمیته‌های اقدام خصوصاً در نیمه دوم سال ۹۹ با برگزاری ده ها کمیته جداگانه در حوزه‌های مختلف و پیگیری سالم‌سازی محیط‌های اداری با برگزاری کمیته‌های پایش دنبال شده است.

وی افزود: اهمیت این اقدامات در حوزه پایش شامل مواردی نظیر مدیریت توزیع نهاده‌های دامی در استان، پایش جلوگیری از انحراف مدیریت مصرف مواد اولیه در حوزه پتروشیمی و فولاد، زمین خواری و جلوگیری از تضییع اراضی ملی، شناسایی و کشف هزاران ماینر غیرمجاز، کشف و جلوگیری از سرقت گاز و … است.

وی ادامه داد: شایسته است از حمایت‌ها و تدابیر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، تعامل و همراهی استاندار، همکاری و همراهی ریاست دادگستری استان، دادستان و همچنین همدلی و همکاری و انسجام اعضای شورای تأمین و جامعه اطلاعاتی استان تشکر و قدردانی کنم. امیدواریم این همدلی و انسجام در سال ۱۴۰۰ گسترده‌تر و بیش از پیش جلوه‌گر شود.